Кувейт має намір інвестувати в українську систему лікування раку

Кувейт має намір інвестувати в українську систему лікування раку
Кувейт має намір інвестувати в українську систему лікування раку

Уряд Кувейту зацікавився досвідом України у впровадженні медичної реформи, а Кувейтський фонд арабського економічного розвитку (КФАЕР) готовий надати нашій державі позику під інвестиційні проекти в сфері лікування раку. Інші питання співпраці обговорювалися під час IV засідання спільної Міжурядової українсько-кувейтської комісії з питань економічного, технічного та торговельного співробітництва.

— Зокрема, йшлося про інвестиційні проекти щодо лікування раку та трансплантації кісткового мозку. Ні для кого не секрет, що саме ці питання є найбільш болючими для нашої системи охорони здоров’я. Наприклад, цього року на програму «Лікування за кордоном» з держбюджету було витрачено близько 580 млн грн. Саме тому потрібні інвестиційні проекти, які б розвивали трансплантацію в Україні, — зазначив після зустрічі з КФАЕР заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

Як йдеться в повідомленні МОЗ України, під час зустрічі з міністром охорони здоров’я Кувейту Баселем Хамуд Ас-Сабахом віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко та заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк обговорили трансформацію системи охорони здоров’я в Україні.

— Кувейтська сторона дуже зацікавилася тими змінами, що ми впроваджуємо, адже найближчим часом тут планують істотно реформувати систему фінансування охорони здоров’я. Як зазначив заступник міністра охорони здоров’я Кувейту, система повинна бути максимально ефективною, незалежно від того, скільки грошей країна виділяє на медицину. Саме через це він вважає пріоритетом розвиток первинної ланки та цікавиться нашим досвідом, — розповів Павло Ковтонюк та додав, що кувейтська сторона вже запланувала візит до України, щоб вивчати впроваджувані в нашій країні зміни.

Нагадаємо, в Україні тривають зміни фінансування системи охорони здоров’я. Загалом уже 623 медичних заклади працюють з Національною службою здоров’я. Медзаклади, які уклали договори з НСЗУ, обслуговують загалом 23 млн українців, з них понад 12 млн уже обрали своїх лікарів. За ними до закладів вже «зайшло» 1,615 млрд грн, які держава вперше спрямувала на оплату медичних послуг конкретним пацієнтам.

З другої половини 2019 року працюватиме програма «Безкоштовна діагностика». За направленням вашого сімейного лікаря ви зможете проходити рентген, УЗД, мамографію, ехокардіографію серця, аналізи та діагностичні дослідження в будь-якому медзакладі за вашим вибором, який бере участь у програмі. Оплачуватиме послуги Національна служба здоров’я.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.