Київські мусульманки підвищували рівень фінансової грамотності

Київські мусульманки підвищували рівень фінансової грамотності
Київські мусульманки підвищували рівень фінансової грамотності
Київські мусульманки підвищували рівень фінансової грамотності
Київські мусульманки підвищували рівень фінансової грамотності
Київські мусульманки підвищували рівень фінансової грамотності
Київські мусульманки підвищували рівень фінансової грамотності

В Ісламському культурному центрі м. Києва днями відбувся майстер-клас з фінансової грамотності для жінок.

Організатори — Ліга мусульманок України і жіноча громадська організація «Мар’ям» — відгукнулись на запит сестер і запросили експерта, коуча й IT-тренерку Наталю Турпетко провести лекцію і практичні заняття.

Як розповіла кореспондентові нашого видання президент Ліги мусульманок України Ольга Фриндак, на такий курс був запит.

«Цей майстер-клас організовано і проведено з ініціативи Ліги мусульманок України спільно з «Мар’ям» з метою підвищення рівня обізнаності жінок у фінансових питаннях, — зазначає пані Ольга. — Важливим для жінок є вміння правильного поводження з грошима і раціонального їх витрачання, тому для сестер такий курс — дуже актуальний, адже у них є потреба в оволодінні вміннями заощаджувати і розпоряджатися коштами так, щоб їх вистачало і на життєві потреби, і на благодійність. Мені вдалося розшукати експертку, яка погодилася провести цей майстер-клас для мусульманок, оскільки вона проводить такі тренінги саме для жінок».

Щоправда, спочатку певну інформацію довелося вислухати тренерці. Адже існують певні особливості ставлення мусульман до фінансів. Тому Ольга Фриндак розповіла про них, зокрема звернула увагу на заборону відсотків у кредитуванні й інші тонкощі.

Під час майстер-класу тренерка розповіла про основні поняття управління фінансами; роз’яснила, чому необхідно бути «домашнім бухгалтером» і володіти вміннями обліку і контролю за власними фінансами; зробила акцент на необхідності формування «фінансової подушки безпеки» і запропонувала кілька способів її наповнення; нагадала про користь скарбнички, про яку всі знають з дитинства.

Під час заходу тренерці вдалося створити приязну атмосферу, що спонукала до відвертості.

Під час бесіди слухачкам було запропоновано безліч порад, підказок, а також озвучено нагадування: матеріальний добробут завжди починається з заощадження. 

Капітал дає людині фінансову свободу і відкриває нові можливості. До того ж гроші потребують ще й захисту — тож треба вчитися правильно їх інвестувати, не забуваючи принцип «не перевозь усі яйця в одному кошику».

Рівень заможності і фінансової незалежності вас і вашої родини залежить від вашого вміння планувати кошторис і поводитися з грошима.

Певна річ, можна покладатися на власний розум, завбачливість і хазяйновитість. Але, як правило, обставини складаються так, що до зарплати ще тиждень, а «кишені — кінець» і знов не вдається відкласти на відпустку чи непередбачувані обставини.

Тому і виникає думка про те, що все ж таки треба вчитися плануванню своїх фінансових надходжень і раціональному використанню грошових ресурсів.

Головне, що для цього немає потреби у навчанні в економічному навчальному закладі, адже достатньо стати слухачем курсів чи майстер-класу з фінансової грамотності.

Майстер-клас був надзвичайно корисним для мусульманок, тому вони висловили бажання продовжити навчання, адже цього разу наголос робився на поводженні з «домашньою бухгалтерією», а жінки прагнуть оволодіти знаннями і вміннями, передбаченими курсом у форматі «лікнеп для підприємця-початківця».

Наталя Турпетко охоче погодилася на пропозицію щодо продовження навчання.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.