У ці вихідні, 28 і 29 вересня, біля Центру Шептицького у Львові відбувся перший етап турніру з міні-футболу «Кубок Мухаммада Асада».
Організатор події — львівський Ісламський культурний центр, який названо на честь видатного уродженця Львова, журналіста, ісламського письменника, мислителя, дипломата Мухаммада Асада.
Як розповів у коментарі «Духовній величі Львова» імам культурного центру Мурат Сулейманов, участь у турнірі взяли команди, гравці яких — спортсмени з різних країн.
«Ми давно думали про цей турнір. Оскільки наші прихожани — здебільшого молодь, і молодь, яка любить спорт, а особливо футбол. Тому у нас виникла така ідея. Найголовніша мета цього турніру — єднання і братерство. В ісламі дуже цінується братерство. У турнірі беруть участь гравці з близько семи країн і тому ми хочемо, щоб учасники ближче познайомилися. Також долучається українська молодь, яка вже раніше грала з нашими хлопцями, а також Роман Назаренко, який представляє Український Католицький Університет. Ми обрали локацію біля Католицького університету. Адже цей навчальний заклад — надзвичайно популярний. І Католицький університет, і Львів, і мусульмани — це така екуменічна подія», — підкреслив імам Мурат Сулейманов.
Своїми враженнями від футболу поділився Роман Назаренко, керівник офісу ректора УКУ, працівник Центру «Лібертас».
«Український Католицький Університет тісно співпрацює з Ісламським культурним центром ім. Мухаммада Асада. І минулого тижня ми провели товариську гру. Ми прагнемо до міжрелігійного діалогу не лише на конференціях, наукових зустрічах, але і на футбольному полі намагаємося ближче пізнавати один одного. Це зовсім інша культура, інша мова, інша ментальність. Ми — за розуміння одне одного і краще пізнання. Нас запросили як друзів, з іншого боку ми — господарі футбольного майданчика», — розповідає Роман Назаренко.
Як повідомляється, футбольні матчі у рамках цього турніру триватимуть.
Раніше Львівський ІКЦ ім. Мухаммада Асада відзначив Всесвітній день миру міжконфесійним товариським футбольним матчем між командами християн і мусульман. На полі грали спортсмени з України, Алжиру, Єгипту, Узбекистану, Буркіна-Фасо та ін.
Перемогла дружба, яка стала черговим поштовхом у дружніх стосунках команд і налаштованості до подальшої співпраці — і у спорті, і у добрих справах.
Довідка:
Мухаммад Асад (12 червня 1900, Львів — 20 лютого 1992, Міхас, Іспанія). Син єврейського адвоката Леопольд Вайс, який після прийняття ісламу взяв ім’я Мухаммед Асад. Німецький журналіст, видатний ісламський письменник, мислитель, дипломат, що після утворення Ісламської Республіки Пакистан був запрошений на посаду голови Департаменту ісламського відродження. Був розробником проекту конституції країни. Очолював близькосхідний відділ міністерства закордонних справ. На початку 1950-х рр. був представником Пакистану в ООН. Мухаммад Асад відомий як перекладач Корану англійською мовою. Був професором університету Аль-Азхар (Каїр). Автор книги мемуарів «Шлях до Мекки», яка мала великий успіх. Видання переклали декількома мовами. У книзі він розповідає про свою духовно-релігійну й інтелектуальну кризу, вихід з якої він знайшов в ісламі.