Мурат Сулейманов — серед спікерів міжнародного міжконфесійного форуму «Церква – Держава – Суспільство»

Мурат Сулейманов — серед спікерів міжнародного міжконфесійного форуму «Церква – Держава – Суспільство»
Мурат Сулейманов на міжнародний Форумі
Мурат Сулейманов — серед спікерів міжнародного міжконфесійного форуму «Церква – Держава – Суспільство»
Участь у заході взяли такі відомі люди, як учений-релігієзнавець Ігор Козловський
Мурат Сулейманов — серед спікерів міжнародного міжконфесійного форуму «Церква – Держава – Суспільство»
Мурат Сулейманов — серед спікерів міжнародного міжконфесійного форуму «Церква – Держава – Суспільство»
24.06.2022
Оцініть статтю: 
(82 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Ініціатива «Семантичний корпус» у партнерстві з Міністерством культури та інформаційної політики, Державною службою України з етнополітики та свободи совісти 18 червня провела міжнародний онлайн-форум «Церква – Держава – Суспільство» за участю релігійних лідерів, християнських організацій та представників інтелектуальної еліти. 

Серед питань, обговорюваних на трьох панелях форуму — «Віра під час війни», «Церква та держава у служінні суспільству», „І на оновленій землі…», — йшлося і про те, яку роль відіграє церква під час війни, на що спиратися суспільству після перемоги, які умови має створити держава для духовного розвитку громадян?

Участь у форумі взяв виконувач обов’язків муфтія ДУМУ «Умма» Мурат Сулейманов.

«Мене запросили на першу платформу форуму, де розглядали питання, як церква та релігійні громади, в тому числі мусульмани, сприймають війну і як допомагають перемозі України, — розповідає шейх Мурат. — Як і кожен зі спікерів, я поділився своїм поглядом, висвітливши кілька питань: як ми дивимося на цю війну,  яка наша позиція, чи є мусульмани, що беруть участь у цій війні на боці України — це було перше питання. І друге питання, чи є в нас якісь відносини з російськими духовними управліннями та/або з російськими мусульманами… Ну, звичайно, зараз ніяких стосунків з духовними управліннями ми не маємо, але є мусульмани, що живуть у Росії — вони нам пишуть і розповідають, що проти цієї війни. Вони розуміють, що це винятково російська агресія, але, на жаль, не можуть цього публічно казати, бо дуже бояться за себе, за свої сім’ї: їх можуть одразу «закрити», зробити з ними щось погане. А так звані релігійні лідери в Росії, що дають, скажімо так, підтримку й кажуть, що дії Росії — це добре, що так і треба робити, — це для нас дуже боляче. Боляче слухати це, коли ти знаєш — і вони це знають! — що про це сказано в Корані, і яка моральність Корану, яка моральність сунни пророка Мухаммада (мир йому і благословення), що там сказано про справедливість і що там сказано про несправедливість. Ми всі це добре-добре знаємо, бо читаємо одну Книгу. Коран у нас один, у нас нема двох-трьох-чотирьох книг… І знаєте, коли ти чуєш слова деяких російських духовних лідерів, мусульманських лідерів, що кажуть, спираючись начебто ще й на Коран, і заявляють, нібито в Корані сказано про те, що вони мають саме так робити — вести цю війну, — це є свідоме перекручування. І вони перед Всевишнім будуть за це відповідати».

Говорячи про іслам і справедливу війну, про тисячі українських мусульман, що боронять Україну у складі ЗСУ та в підрозділах ТрО, про волонтерів з-поміж послідовників ісламу, Мурат Сулейманов згадав і шейха Саіда Ісмагілова, що пішов з посади муфтія ДУМУ «Умма», яке він очолював 13 років, заради служби парамедиком.

Як зазначають організатори форуму, дії росіян в Україні — убивства, мародерство, тортури, ґвалтування, сотні зруйнованих релігійних споруд, церков, лікарень, шкіл і дитячих садочків — прямий виклик усім загальнолюдським цінностям і, власне, замах на людяність. Російська православна церква перетворилася на інструмент пропаганди й розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Це все вимагає відповідей, аналізу та рішень. Виклики, поставлені війною перед Україною, є насправді викликами за межами географії — це виклики сучасному світовому ціннісному порядку.

Участь у заході взяли такі відомі люди, як учений-релігієзнавець Ігор Козловський, філософ і публіцист Мирослав Маринович, французький філософ Бернар-Анрі Леві,  іспано-американський соціолог релігії Хосе Казанова, голова ДЕСС Олена Богдан тощо.

Відеозапис міжконфесійного та міжнародного онлайн-форуму «Церква — Держава — Суспільство» доступний за посиланням.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.