Мусульманка стала «Киянкою року-2020»

Мусульманка стала «Киянкою року-2020»
ФОТО ©️ КМДА: 04.03.2021 р. Мер Києва Віталій Кличко вручив відзнаки «Киянка року-2020». Серед тринадцяти жінок є й голова громадської організації «Мар’ям» Олена Мироненко
Мусульманка стала «Киянкою року-2020»
Мусульманка стала «Киянкою року-2020»
Мусульманка стала «Киянкою року-2020»
Мусульманка стала «Киянкою року-2020»
Мусульманка стала «Киянкою року-2020»
Мусульманка стала «Киянкою року-2020»
Мусульманка стала «Киянкою року-2020»
Мусульманка стала «Киянкою року-2020»
Мусульманка стала «Киянкою року-2020»

Голова Києва Віталій Кличко 4 березня вручив відзнаки переможницям міської конкурсної програми «Киянка року-2020». Серед тринадцятьох жінок, нагороджених у рамках відзначення жіночого лідерства в подоланні COVID-19 в різних номінаціях, є й мусульманка — голова жіночої громадської організації «Мар’ям» Олена Мироненко. Її визнали найкращою в номінації «Благодійність». Зазначимо, що подання на нагородження пані Олени до КМДА надійшло від Київського міського Центру гендерної рівности, запобігання та протидії насильству, з яким довгий час співпрацює ГО «Мар’ям».

Як розповіла Олена Мироненко, особливо тісною співпраця волонтерок «Мар’ям» із центром стала в період пандемії, що збіглося в часі з активізацією роботи самого центру: на додаток до притулку для довготривалого перебування осіб, постраждалих від домашнього насильства, у ньому з’явилися ще й дві кризові кімнати, де можуть якийсь час жити ті, хто потерпає через фізичне, морально-психологічне чи економічне насильство домашнього тирана, незалежно від статі.

— Зрозуміло, що через збільшення підопічних потрібна була й більша допомога, тож організація «Мар’ям» вирішила підтримати центр не тільки продуктами чи одягом, а й з огляду на гострий дефіцит масок — усі пам’ятаємо, як майже неможливо було знайти медичні маски в аптеках, — ще й масками. Ми закупили натуральні тканини, й наші волонтерки шили багаторазові маски, які ми потім передавали до центру. Ця допомога надавалася весь цей час. Своєю чергою, Київський міський центр гендерної рівности, запобігання та протидії насильству радо відгукувався на наші ініціативи проведення семінарів, тренінгів і бесід для жінок і підлітків в Ісламському культурному центрі: до нас приходили психологи та інші представники центру, — розповідає пані Олена.

Водночас вона зауважує, що не вважає цю нагороду за особисту відзнаку:

— Через те, що я очолюю організацію «Мар’ям», мені й вручили цю відзнаку, але вона є свідченням не моїх заслуг особисто, а заслуг і зусиль у доброчинності та волонтерстві саме організації — це шана кожній активістці. Хочу нагадати в цьому контексті й постійну участь Ольги Фриндак (заступник голови Ліги мусульманок України. — Ред.) у благодійних акціях, яка від початку не тільки координувала нашу співпрацю з Центром гендерної рівности, а займалася закупівлею потрібних продуктів і предметів найпершої потреби для підопічних центру. Не можу не сказати, що вона є ініціатором і багатьох інших акцій, що проводять мусульманки, — каже Олена Мироненко.

Також пані Олена нагадала, що суспільно-значущу діяльність сестер торік уже відзначали: «Волонтером року-2020» були визнані Амаль Ткаченко та Анастасія Харченко. Це звання вони отримали від організації «Євромайдан-SOS».

Голова ГО «Мар’ям» підкреслила, що активістки організації працюють не заради відзнак чи грамот:

— Звичайно, приємно отримувати такі нагороди, але не тому, що це тішить самолюбство, ні! Це приємно тому, що означає правильність і потрібність нашої роботи для всього суспільства, зокрема для жителів столиці, й мотивує до подальшої діяльности. Адже ми працюємо насамперед заради Всевишнього, а не для мирської слави.

На церемонії нагородження, що відбулася в Музеї Києва, столичний голова Віталій Кличко сказав:

«Сьогодні ми вже традиційно нагороджуємо наших жінок відзнаками „Киянка року“ — жінок, які реалізувалися, зробили багато важливого й корисного для нашого міста та його мешканців. Нагороди отримують 13 киянок різних професій. Тут є громадські діячки та правознавиці, жінки, які щодня надають соціальні послуги мешканцям міста, та кризові менеджерки. Серед вас багато тих, хто займається благодійністю, а також — наші медики».

Він зазначив, що столиця підтримала рішення «ООН-Жінки» відзначити жіноче лідерство в подоланні COVID-19, і саме Київ став першим містом України, де реалізували цю ініціативу.

У заході також узяли участь Еріка Квапілова, голова представництва «ООН-Жінки» в Україні, та Хайме Надаль, голова представництва Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.

Хайме Надаль у своєму слові зазначив суттєвий прогрес української столиці в боротьбі з проявами домашнього насильства та вручив голові міста почесну відзнаку «Київ — місто вільне від домашнього насильства».

«Хочу також підкреслити, — заявив Віталій Кличко, — що столиця й надалі буде підтримувати жіночі організації, рухи, бо це — потужна енергія для досягнення рівних можливостей у нашому місті. Наша дорожня карта — Європейська хартія рівности та План дій, розроблений за участю Національного демократичного інституту. Хочу подякувати, дорогі жінки, за вашу працю, витримку, за ваші розум і мудрість! Спасибі, що віддаєте свій талант і час заради змін у нашому місті і в нашій країні!»

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.