Мусульманки шиють і роздають медичні маски киянам

©️ Альраід
©️ Альраід
©️ Альраід
©️ Альраід
©️ Альраід
©️ Альраід
06.04.2020
Оцініть статтю: 
(103 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

З перших днів карантину соціальні мережі зарясніли розпачливими дописами про дефіцит медичних масок в аптеках. І поки хтось сперечається про їхню ефективність, волонтерки-мусульманки з жіночої організації «Мар’ям» узялися безплатно забезпечити масками хоча б деяких жителів столиці.

За словами голови ЖО «Мар’ям» (організація входить до Всеукраїнської асоціації «Альраід». — Ред.) Олени Мироненко, ініціативу сестер підтримав один із мусульман — придбавши та передавши тканину, якої вистачить, за їхніми розрахунками, на пошиття 2 тисяч масок.

— Цей чоловік воліє не називати свого імені, бо не хоче, щоб його пожертву розцінили як особистий піар. Добрі справи він робить заради вдоволення Всевишнього та з милосердя до людей, які часто-густо не можуть придбати такі потрібні в умовах епідемічної загрози медичні маски чи респіратори. Я вам більше скажу, цей мусульманин підтримав не тільки нашу ініціативу. Допомога від нього надходить лікарням, малозабезпеченим — і не лише одновірцям, — розповідає пані Олена.

Приміщення та обладнання надав той самий добродійник. Першу партію, 1000 індивідуальних масок, волонтерки ЖО «Мар’ям» уже пошили. Робота тривала майже тиждень. Як каже очільниця ЖО «Мар’ям», можна було впоратися швидше, але, за вимогами карантину, у приміщенні не може бути понад дві особи, тому шестеро волонтерок шили маски по черзі, дехто брав матеріали додому, щоб шити на власних машинках.

Маски двошарові, з бавовни, до того ж прикрашені логотипами ЖО «Мар’ям» та ініціативи «Милість для людства» — її волонтери й роздаватимуть їх. Перевага цих засобів індивідуального захисту є багаторазовість — за умови, що після кожного використання їх пратимуть у гарячій воді та випрасують для дезінфекції.

Уже сьогодні, благословенної п’ятниці, частину масок буде додано до пакунків з допомогою нужденним (набори з продуктами, засобами гігієни та побутової хімії, що їх роздає Ісламський культурний центр Києва. — Ред.). Незабаром частину масок роздадуть лікарням, а ще волонтерки планують роздавати маски в супермаркетах та аптеках.

Тим часом мусульманки шиють чергову партію та сподіваються, що до ініціативи долучаться інші добродійники, на пожертви яких можна буде придбати потрібні матеріали.

Шиття масок не єдина добра справа активісток ЖО «Мар’ям». Вони допомагають фасувати продуктові набори, а ще збирають кошти для малозабезпечених — їх стає дедалі більше. По допомогу звертаються не тільки одновірці. Днями, наприклад, допомагали з ліками для християнина. Багато немусульман і серед вимушено переміщених осіб (ВПО) — їхнє становище й без карантинних обмежень украй сутужне: дехто опинився в буквальному смислі на межі виживання.

Така допомога ліпше за будь-які лекції спростовує стереотипи щодо мусульман, бо наочно демонструє: це віровчення основане на найвищих морально-етичних засадах та безкорисливому милосерді, любов’ю не лише до Всевишнього, а й до всіх Його створінь.

Стежте за оголошеннями на офіційних сторінках ЖО «Мар’ям» у соцмережах (Facebook та Instagram) — найближчими днями будуть оголошення про адреси роздачі.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.