Мусульмани Дніпра об’єднуються з патріотичними організаціями заради безпеки суспільства

Мусульмани Дніпра об’єднуються з патріотичними організаціями заради безпеки суспільства
Мусульмани Дніпра об’єднуються з патріотичними організаціями заради безпеки суспільства
22.04.2019
Оцініть статтю: 
(177 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

У місті Дніпро 19 квітня 2019 року у прес-центрі телеканалу «Відкритий» відбулася прес-конференція патріотичних сил Дніпра. Спікери — представник ГО «ОУН Дух Нації» Юрій Чайченко, представник Ісламського культурного центру м. Дніпро (ІКЦ) Павло Федосов і представник «Громадської організації ветеранів АТО та бійців» Олександр Шелудько — розповідали про ініціативу об’єднання задля запобігання виникненню провокацій під час виборів і у післявиборчий період. Представники патріотичних організацій підписали угоду й організували так звані мобільні групи реагування на провокації з метою підтримки рівноваги у суспільстві.

В Угоді, яку підписали представники патріотичних організацій (зокрема ІКЦ), йдеться: «Ми визнаємо і приймаємо волю українського народу стосовно обраного 21 квітня Президента України. Ми прагнемо жити у демократичній країні, тому повинні поважати вибір свого народу, і всі будемо підтримувати того президента, якого обере більшість. Ми затверджуємо наш статус як патріотичних організацій-гарантів дотримання обраного президентом проукраїнського і пронародного напряму розвитку України. Президент України є гарантом додержання Конституції України, ми ж будемо гарантами виконання Президентом й Урядом Конституції України. Ми готові забезпечити громадський порядок, ми не дозволимо ворогові розбурхувати нашу країну, як ззовні, так і зсередини. Ми готові організувати мобільні групи для забезпечення громадської стабільності у післявиборчий період».

Кореспондент нашого видання поспілкувався з головою релігійної громади м. Дніпра «Відродження» Павлом Федосовим, який представляв Ісламський культурний центр на прес-конференції, і якому було делеговано право підписання Угоди, й іншими співзасновниками ІКЦ, зокрема громадською організацією мусульманок «Благодія» і громадською організацією «Мустакбаль-майбутнє» (усі ці організації входять до складу Громадської Спілки «Всеукраїнська асоціація Альраід»).

— Іноді на адресу деяких патріотичних організацій в Україні лунають закиди щодо відсутності з їхнього боку толерантного ставлення до етнічних чи релігійних меншин. Пане Павле, чи свідчить така Угода щодо співпраці, з одного боку, про можливість діалогу й досягнення порозуміння між представниками поміркованих сил і представниками радикально налаштованих організацій, а з іншого боку — що негативні ярлики на репутації патріотичних організацій — наслідок інформаційної агресії антиукраїнських сил?

— Упродовж п’яти років стримування російської агресії на сході України, у зоні АТО/ООС пліч-о-пліч боронять нас з вами й прикривають один одного від ворожих обстрілів бійці різного етнічного походження, різних релігійних і світоглядних переконань. Бойове братерство й справжня дружба між ними виникає незалежно від того, до якого храму людина ходить молитися у мирному житті — до церкви, мечеті чи синагоги. Тому цей дух взаємопідтримки, взаємодії, спрямованої на досягнення єдиної мети — співпраці — треба перенести й на мирну територію. Для цього треба більше комунікувати, брати участь у спільних акціях і проектах, адже ми — громадяни однієї держави і кожен з нас прагне миру й злагоди у суспільстві. Безумовно, що за один день неможливо подолати стереотипні упереджені уявлення про людей іншого етнічного походження чи віросповідання, які десятиріччями прямо чи опосередковано нав’язувалися у суспільній свідомості. Візьмімо для прикладу діяльність й ідеологію багатьох патріотичних проукраїнських сил, щодо яких ще за радянського панування створено стільки міфів і легенд, стільки «жахачок», у яких, за геббельсовським рецептом, якась дещиця правди камуфлювала відверту брехню. Годі й казати, як важко вони викорінюються зі свідомості більшості…

— Які, на Вашу думку, існують рецепти знешкодження взаємних упереджень щодо певних груп чи спільнот, які, безперечно, є міною сповільненої дії, що загрожує злагоді і миру у суспільстві? Адже, як відомо, у скрутні часи незадоволеність суспільства неефективними діями влади легко можна переключити на «внутрішнього ворога» в особі меншин.

— Вважаю, нічого нового вигадувати не треба. Пізнання особливостей один одного, особисте знайомство, співпраця у добрих справах, об’єднання зусиль заради спільної мети — ось ліки проти ксенофобії.

Павло Федосов розповів про співпрацю мусульман з патріотичними проукраїнськими організаціями у Дніпрі, навівши деякі приклади:

«Щодо співпраці з «ОУН Дух Нації», то впродовж кількох років ми спільно реалізовуємо проекти і беремо участь у різних акціях. Наприклад, разом перешкоджаємо наркодилерам поширювати отруту, замальовуємо графіті з адресами «закладок». Волонтери «Духу Нації» часто проводять в Ісламському культурному центрі тренінги з надання першої долікарської допомоги, завдяки яким мусульмани Дніпра володіють парамедичними знаннями і вміннями. Зараз маємо намір разом брати участь в еко-акціях з висадки дерев, відновлюючи зелені насадження у місті».

Як розповів Павло Федосов, тривають перемовини зі ще однією громадською організацією — С14 (Січ) щодо співпраці і залучення до спільних дій у рамках Угоди, про яку йшлося вище. У процесі перемовин, зі слів пана Павла, мусульмани прагнуть налагодити більш тісні контакти з представниками цієї організації, пропонують їм навідатися до Ісламського культурного центру, щоб з перших уст дізнатися про морально-етичні цінності і життєві принципи послідовників ісламу; ставлення мусульман до держави Україна, її цілісності, недоторканності і єдності всіх українців як політичної нації.

У цьому контексті Павло Федосов підкреслив, що Україна — це Батьківщина українських мусульман, тому вони відстоюють усі ті цінності, що є спільними для громадян України незалежно від віросповідання. Однією з таких цінностей є безпека життя, родини, вільний розвиток кожної людини як особистості.

«Чому ми взяли участь і підтримали задекларовані програмні пункти Угоди? Дестабілізація — це передусім внесення хаосу, небезпеки для людей. Ми, мусульмани Дніпра, і певний — усієї України, проти того, щоб ця небезпека торкнулася нашого суспільства», — зауважив пан Федосов.

— Чи не є створення мобільних груп самооборони приводом для звинувачень мусульман у створенні парамілітарних організацій?

— Такої загрози немає. Оскільки мобільні групи, подібно до ДНД (добровільних народних дружин), що колись існували, не діятимуть самостійно, а лише як допоміжні сили у тісній зв’язці з правоохоронцями. До того ж мусульмани наразі не беруть участь у цих мобільних групах самооборони. Але ми як свідомі громадяни країни відчуваємо відповідальність за встановлення миру і громадської безпеки в країні, і тому готові співпрацювати як з органами державної влади, так і з представниками громадянського суспільства. Тож якщо ми будемо свідками порушень, провокацій чи інших протиправних дій, що можуть загрожувати громадському порядку і спокою, то будемо передавати цю інформацію до координаційного центру мобільних груп і компетентних органів.

Пан Павло зазначив, що до мобільних груп набиратимуть людей з відповідною підготовкою, навичками самооборони. Тому передусім це будуть ветерани АТО. До груп самооборони прийматимуть також тих, хто пройде підготовку під наглядом ветеранів. Окрім того, до ветеранів уже звернулися представники студентських рад із проханням допомогти в організації студентських дружин.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.