Сєвєродонецька громада «Бісмілля», яка трохи більше року тому після 10 років існування обзавелася власним будинком мечеті і Ісламського культурного центру, продовжує упорядковувати прилеглу територію.
На кошти парафіян проводять озеленяется двору — висаджують дерева, облаштовують клумби, а днями голова громади імам Темур Берідзе разом з одновірцем із Запоріжжя, директором Ісламського культурного центру «Віра» Хамзою Іссою, змогли здійснити полив насаджень, використавши воду зі свердловини, яку пробурили на глибині 34 метри.
Втім, як розповів кореспондентові нашого видання імам Темур, задум щодо буріння власної свердловини на території ІКЦ «Бісмілля» полягав не лише у тому, щоб воду використовували лише для зрошення. Насамперед вона призначена для того, щоб у теплу пору року мусульмани могли здійснювати омовіння перед молитвою.
Кошти на буріння свердловини і витрати на оплату дозволів і отримання паспорта надав спонсор, який побажав залишитися невідомим.
При цьому зауважимо, що можливість зробити добру справу цій людині забезпечив регіональний представник ГС «Всеукраїнська асоціація «Альраід», директор ІКЦ м Запоріжжя «Віра» Хамза Ісса, який уточнив, яка з потреб — у пріоритеті.
За словами імама Темура Берідзе, зараз триває збір грошей, оскільки витрати виявилися більшими, ніж передбачалося спочатку, тому мусульмани збирають кошти на завершення робіт і остаточне оформлення документів.
Приємно, що сєвєродонецькі мусульмани думають не тільки про власні потреби. У планах місцевих послідовників ісламу — облаштування свердловини таким чином, щоб вода була придатною для пиття і доступною для жителів навколишньої території абсолютно безкоштовно.
«... Аль-Хамді лі-Ллях, наші мусульмани без всяких умов роблять свою справу», — зазначає імам Темур.
Таким чином, мусульмани Сєвєродонецька відтепер матимуть свою воду для омовінь, а мешканці прилеглих будинків — надію на безкоштовний доступ до питної води.
Зауважимо, що імам Темур Берідзе й очолювана ним громада славиться своїми добрими справами. Це, зокрема, і щотижневі гарячі обіди для малозабезпечених (які власноруч готують імам, його дружина і ще одна парафіянка мечеті — переселенка з Таджикистану), й участь у висаджуванні дерев, іі допомога одновірцям, зокрема і тим, які опинилися в самоізоляції в умовах карантину у священний місяць Рамадан. Це й організація багатьох заходів, мета яких — міжкультурний і межрелізіозний діалог, співпраця, мир і злагода в суспільстві.
Крім того, імам Темур є капеланом і допомагає воїнам-мусульманам задовольняти релігійні потреби, надає допомогу всім захисникам України незалежно від їх сповідуваної релігії.
Нагадаємо, що минулого року імам Темур Берідзе був удостоєний нагороди ДУМУ «Умма» — медалі «За служіння ісламу і Україні» за багаторічну самовіддану працю на користь України і мусульман України, за вагомий внесок у відродження і становлення ісламу в Луганському регіоні.