Представники мусульман зустрілися з лідером «Голосу»

15.07.2019
Оцініть статтю: 
(168 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

У Києві відбулася неформальна зустріч лідера партії «Голос» Святослава Вакарчука з духовними особами різних віровизнань, ініційована керівництвом нової політсили, що йде на вибори. На запрошення відгукнулися представники християн, зокрема священник Георгій Коваленко (ПЦУ), священник Андрій Зелінський (УГКЦ), пастор Олег Гончар (ЦХВЄ), священник Олександр Язловецький (РКЦ), юдеїв — рабин Київської центральної синагоги Йосеф Асман. Мусульман України представляли заступник муфтія ДУМУ «Умма» Мухаммад Мамутов і голова Всеукраїнської асоціації «Альраід» Сейран Арифов.

Учасники зустрічі обговорили роль церкви і духовних інституцій у становленні української політичної нації та створенні твердого фундаменту для її об'єднання. За словами Святослава Вакарчука, українці традиційно довіряють церкві більше, ніж державним установам чи політичним партіям.

— Саме ви і громади, яким ви служите, можуть допомогти створити й розвинути сучасну українську політичну націю, — заявив лідер «Голосу». — Україна — це країна рівних можливостей, тому вкрай важливо, щоб кожен міг вільно сповідувати свою релігію.

Також була порушена тема можливости подальшої співпраці представників різних конфесій та релігійних організацій у питанні звільнення українських заручників, що перебувають у Росії. Торкнулися й проблеми збереження традиційних сімейних цінностей і здорової сім'ї як основи повноцінного суспільства. Це одна з тих царин життя, що її обороні церкви та релігійні організації віддають особливу увагу.

Учасники зустрічі підкреслили, що політику й релігію не треба відокремлювати в питанні додержання принципів. Принципи та цінності мають бути не темою пафосних виступів, а настановою як для політиків, так і для звичайних людей.

Шейх Сейран Арифов зазначив, що зустріч відбулася в дружній та відкритій атмосфері.

— Ми раді, що українська політика починає змінюватися. Замість звичних пострадянських методів спілкування з представниками духівництва політики нової хвилі пропонують відкритий суспільний діалог для обговорення важливих питань. Як українські мусульмани ми можемо тільки вітати таку відкритість і готовність політиків визнавати конфесійне та етнічне розмаїття нашого суспільства, — сказав голова ГСВА «Альраід».

За словами шейха Мухаммада Мамутова, такі можливості неформального діалогу зміцнюють відносини між представниками різних релігій.

— Є цінності, що об'єднують нас і дають можливість створити здорове в духовному й громадянському розумінні суспільство. І в цьому однаково зацікавлені геть усі вірні. Такі зустрічі дають надію, що політики бачать у нас партнерів і теж готові працювати на добро всього суспільства, — зазначив заступник муфтія.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.