Сьогодні після заходу сонця в мусульман починається Рамадан

Сьогодні після заходу сонця в мусульман починається Рамадан
Священий місяць Рамадан - 2 квітня 2022 року
01.04.2022
Оцініть статтю: 
(101 оцінка)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

За підсумками наради Український центр з фатв і досліджень постановив, що 2022 року  Рамадан почнеться після заходу сонця у п’ятницю 1 квітня, а 2 квітня, субота, стане першим днем, коли мусульмани дотримуватимуться посту.

 Про це повідомив муфтій Духовного управління мусульман України «Умма», імам-капелан територіальної оборони Києва та Київської области Саід Ісмагілов.

Як сказано в повідомленні, священний місяць почнеться після заходу сонця 1 квітня, отже першим днем посту буде 2 квітня. Свято Ід аль-Фітр (Рамадан-байрам) припаде цього року на 2 травня.

«Закат аль-фітр (садакат аль-фітр) цього року становитиме 150 грн з кожного члена сім’ї, але за бажання та можливости можна давати більше, щоб підтримати в цей скрутний час незаможних одновірців. З огляду на воєнний стан і запровадження комендантської години з метою безпеки скасовано колективні таравіх-намази в мечетях. Мусульмани мають виконувати їх удома. Закат (нісаб) цього року сплачуватимуть, починаючи від суми, еквівалентної 4780 доларам США», — повідомив муфтій.

Довідка. Рамадан (Рамазан) — священний місяць у мусульманському календарі, коли вірні додержують обов’язкового посту (саум, ураза). Піст у Рамадан — один із п’ятьох стовпів ісламу. Протягом цього місяця мусульмани повинні від сходу до заходу сонця утримуватися від їжі та пиття. Також заборонено мати інтимну близькість і курити.

Щовечора, після нічної молитви-іша мусульмани відправляють колективну молитву-таравіх, що складається з восьми або двадцяти «ракатів». Українським мусульманам цього року рекомендовано відправляти таравіх удома,  а не в мечетях з огляду на запроваджений у країні воєнний стан, а подекуди й комендантську годину через широкомасштабну російську агресію.

Останні 10 днів Рамадану — період, коли настає ніч Аль-Кадр, або Ніч Могутности, Ніч Упризначення.

Свято закінчення місяця посту, Ід аль-Фітр (Ураза-байрам) припадає на перший день місяця шавваль і починається святковою молитвою в мечетях. Перед цією молитвою мусульмани повинні сплатити закат аль-фітр — «милостиню розговин».

Закат  — один з п’ятьох стовпів ісламу, обов'язковий щорічний податок, що сплачують із прибутків і майна (рухомого та нерухомого) усі вільні, дієздатні дорослі мусульмани. За шаріатом, його сплата означає, що нажите багатство не гріховне. Закат розглядають як засіб забезпечення соціальної справедливости шляхом перерозподілу доходів у мусульманському суспільстві.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.