У Полтаві можуть з’явитися вулиці Джохара Дудаєва та Іси Мунаєва

В Україні вже є вулиця, що носить ім’я Джохара Дудаєва − у Львові.
08.12.2015
Оцініть статтю: 
(586 оцінки)
admin
Зображення користувача admin.

У Полтаві триває збір підписів під електронною петицією «Про перейменування вулиці Комсомольської в місті Полтаві на вулицю Іси Мунаєва». Ініціатор звернення — Перетяка Денис Ілліч.

Як пише інтернет-видання «Полтавщина», з 25 листопада (дати публікації петиції) вона зібрала 63 підписи із 250 необхідних.

Повідомляється, що автор петиції так обґрунтував свою ініціативу: «У зв’язку з початком декомунізації та враховуючи величезний внесок Мунаєва Іси Ах’ядовича в боротьбу за незалежність та територіальну цілісність України, вношу пропозицію щодо перейменування вулиці Комсомольської в місті Полтава на вулицю Іси Мунаєва».

Як зазначає автор публікації Ян Пругло, можливо, влада розгляне ще одну петицію про встановлення в авіамістечку пам’ятної таблички Джохару Дудаєву, а також перейменує вулицю на його честь. Ініціатор цього — Лещенко Олександр Юрійович — так пояснив свою ідею: «Ця видатна людина служила на цьому аеродромі, а потім героїчно боролася з путінським окупаційним режимом».

Видання нагадує, що в Україні вже є вулиця, що носить ім’я Джохара Дудаєва − у Львові. До речі, останній, на відміну від Іси Мунаєва, дійсно перебував у Полтаві: у 1985–1987 роках був начальником штаба 13-ї гвардійської важкої бомбардувальної авіадивізії. Зі спогадів його товаришів по службі, Джохар Дудаєв був емоційним, але чесним.

Інтернет-видання ініціювало свої опитування з метою вивчення суспільної думки. Так, на запитання «Чи потрібна в Полтаві вулиця Джохара Дудаєва?» станом на 7 грудня відповіло 959 респондентів, з яких 456 опитаних (47,5%) «за», а 503 (52,5%) дали відповідь «ні».

На запитання «Чи потрібно перейменовувати вулицю Комсомольську на вулицю Іси Мунаєва?» відповіло 977 респондентів, при цьому тих, хто підтримує перейменування, станом на 7 грудня виявилося 415 (42,5%), негативна відповідь надійшла від 562 осіб (57,5%).

Зазначимо, що голосування відкрите, географічних обмежень немає, взяти участь в опитуванні може будь-який користувач інтернету, зокрема і з-за кордону, що за умов «гібридної війни» і потужної інформаційної пропагандистської експансії РФ дає приводи сумніватися в достовірності проміжних підсумків цього опитування, тим не менш той факт, що майже половина респондентів підтримує вищезазначену ініціативу, заслуговує на увагу.

Нагадаємо, у березні 2014 року після російської анексії Криму було створено Міжнародний миротворчий батальйон імені Джохара Дудаєва, командування яким узяв на себе Іса Мунаєв. До складу батальйону увійшли не лише чеченські бійці, а й добровольці з багатьох європейських країн. Він бере участь у бойових діях на сході України на боці української держави. Іса Мунаєв наприкінці серпня 2014 року звернувся до США і країн «демократичного світу з проханням надати всебічну військову допомогу «українському народові, що став жертвою російської воєнної агресії».

2 лютого 2015 року командир батальйону «Донбас» Семен Семенченко на власній сторінці у Фейсбук повідомив, що Іса Мунаєв загинув під час боїв за Дебальцеве в районі смт Чорнухине, докладніше описавши обставини в публікації від 4 лютого 2015 року. 4 березня 2015 р. Іса Мунаєв був посмертно нагороджений медаллю «За жертовність і любов до України».

Довідково:
Іса Мунаєв — під час Першої чеченської війни був командиром 1-го штурмового батальйону імені Леми Мунаєва. Мав звання підполковника поліції. У 1999 році призначений Асланом Масхадовим на посаду «коменданта Грозного». Був одним з основних учасників підготовки столиці Чечні до оборони наприкінці 1999 року. Брав участь у боях за Грозний у 1999–2000 роках. На початку 2001 року його було призначено командувачем Південно-Західним сектором оборони. Отримавши важке поранення, змушений був залишити Чечню у 2007 році. Тривалий час проживав у Данії, де став одним із засновників організації «Вільний Кавказ».

Джохар Дудаєв — чеченський військовий, державний та політичний діяч, лідер чеченського визвольного руху у 1990-х роках, перший президент ЧРІ. Був генерал-майором авіації Радянської армії. Командував бомбардувальними дивізіями, які знаходилися у містах Полтава і Тарту. Після розпаду СРСР Дудаєв став одним із лідерів Чечні, а вже 27 вересня 1991 року — Президентом ЧРІ. Однак московська влада не визнала Ічкерію, в зв’язку із чим почалась Перша чеченська війна. Під час неї Дудаєва було вбито російськими військовими. Його ім’ям названо близько 19 вулиць, алей та площ у різних містах країн Європи — в Боснії і Герцеговині, Латвії, Литві, Польщі, Туреччині, Україні тощо.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.