Україна в День опору російській окупації Криму закликає партнерів приєднатися до Кримської платформи

26.02.2021
Оцініть статтю: 
(151 оцінка)
editor
Зображення користувача editor.

«Україна вдячна союзникам і партнерам за послідовну й дієву підтримку в боротьбі за відновлення територіальної цілісности. Міжнародна спільнота має посилити політичний і санкційний тиск на Росію, щоб схилити її до звільнення захоплених українських територій, звільнення полонених та політичних в’язнів, виконання міжнародних судових рішень. Україна продовжує консолідувати міжнародні зусилля, щоб добитися повної деокупації Криму й Севастополя та притягнення Росії до відповідальности за її злочини. З цією метою Україна створює Кримську платформу — новий міжнародний координаційний формат — і закликає всіх партнерів приєднатися до неї. Спільними зусиллями ми відновимо справедливість і стабільність. Крим — це Україна!» — сказано в коментарі МЗС України до Дня опору окупації АР Крим і міста Севастополя. 

Як нагадує МЗС, 26 лютого 2014 року в Сімферополі відбувся організований Меджлісом кримськотатарського народу масовий мітинг під будівлею кримського парламенту проти намірів відірвати Крим від України:

«Відтоді для України 26 лютого стало символом опору окупації, яка триває вже сім років».

Як відомо, Росія захопила Крим і здійснила спробу його протиправної анексії, пославшись на незаконний фальсифікований референдум. Таким чином вона грубо порушила основні принципи міжнародного права й підірвала систему безпеки в Європі та світі.

Від початку окупації Росія проводить злочинну політику колонізації та асиміляції на півострові, що здійснюється через системні порушення прав людини, жорстокі репресії проти всіх, хто має мужність протистояти окупації. Триває обмеження національних, культурних, релігійних прав етнічних українців і кримських татар, переслідувана Православна Церква України, знищено незалежні ЗМІ.

Окупаційна влада цілеспрямовано переслідує кримських татар, корінний народ регіону, намагається криміналізувати всіх незгодних, незаконно затримує їх і засуджує за сфальсифікованими звинуваченнями в «тероризмі» та «екстремізмі». 

Ще 2016 року Росія заборонила Меджліс кримськотатарського народу, а всі його члени були оголошені поза законом. Всупереч рішенню Міжнародного суду ООН 2017 року Меджліс заборонений дотепер.

Росія провадить посилену мілітаризацію Криму. Півострів, що був перед окупацією курортною зоною, перетворено на російську військову базу — це становить загрозу не тільки для України, а й для інших держав регіону, зокрема для країн НАТО та ЄС.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.