Як відомо, нетворкінг — спільнота людей, згуртованих однієї діяльністю, які ефективно її здійснюють завдяки своїм зв'язкам.
На принципах нетворкінгу створена медійна й освітня інтернет-платформа для мусульманок «АМАНАТІНФО». Творці ресурсу підкреслюють, що «це платформа для мусульманок нового покоління», при цьому запевняючи, що «АМАНАТІНФО» — незалежний і вільний проект, який не співпрацює з жодними політичними і релігійними організаціями.
Як повідомила в соцмережі Фейсбук засновниця проекту Ася Акбаба (родом з Одеси), у прямому ефірі презентацію переглянули близько 2000 осіб.
«Чи здійснювалися будь-коли ваші мрії, про які ви навіть не наважувалися мріяти? Сьогодні збулася, як з’ясувалося, не лише моя мрія, але і мрія багатьох мусульманок! Альхамдуліллях. «АМАНАТІНФО» існує лише 8 місяців, але нашій команді вдалося реалізувати головну мету (поки що у демо-версії). Ми презентували (хай вибачить мене Mark Zuckerberg) ПЕРШУ В СВІТІ СОЦІАЛЬНУ МЕРЕЖУ для мусульманок! У прямому ефірі презентацію переглянули близько 2000 осіб, ну, а лідери думок нашого ком'юніті (з РФ, Киргизстану) дали свої коментарі після тестування нашого продукту», — написала Ася Акбаба.
Сайт «АМАНАТІНФО» надає простір для халяльної самореалізації і здобуття сучасних знань у рамках шаріату, а також для нових знайомств між сестрами з усього світу.
Але платформа — не релігійна.
«Ми не навчаємо релігії і не публікуємо релігійний контент, а також не закликаємо до будь-яких релігійних дій, навіть якщо розповідаємо про них, — стверджують автори проекту. — Максимум — це посилання на всім відомі хадиси, аяти Корану тощо у статтях не релігійної тематики для обґрунтування життєвих питань мусульманок. Ми з повагою ставимося до ВСІХ (виділено авторами проекту — ред) мусульман і вважаємо, що будь-які прояви дискримінації є неприйнятними, а тим паче такфиризм».
На сайті проекту публікуються новинні матеріали про події з життя мусульман. У висловах і судженнях усіх інформаційних матеріалів відсутня упередженість. Автори публікацій не підтримують думки когось із авторів, обираючи позицію нейтральності, і не мають наміру закликати або підштовхувати читачів до будь-яких висновків, дій чи бездіяльності.
«Інформація — заради інформації, — уточнюють автори платформи. — Ваші висновки — ваша відповідальність».
Також платформа відкрита і для дівчат-немусульманок.
«Ми — проти будь-яких проявів дискримінації, — заявляють автори проекту. — Вам раді, якщо ви поважаєте наші правила».
Звертаючись до потенційних користувачок платформи, автори проекту нагадують: «Ти є аманат».
«По милості Аллага, Він дарував тебе на зберігання в цьому світі спочатку твоєму батькові, а після і твоєму чоловікові. У День Суду вони будуть відповідати за тебе. Але також і ти будеш відповідати за свої вчинки, поклоніння; за те, як розпоряджалася часом дарованого тобі життя. А ще ти будеш відповідати за інші аманати, які Аллаг дав тобі на зберігання: твоя сім'я — чи зберігала ти в ній мир і спокій? Як ти виховувала і чому навчала дітей? Чи задовільняла ти свого чоловіка належним чином? Твоє здоров’я — чи дбайливо ти ставилася до свого здоров'я, чи не завдавала шкоди своєму організмові? Чи прагнула бути красивою і доглянутою для свого чоловіка? Твій бізнес — чи керувала ти ним у халяльний спосіб? Чи могла приборкувати свій нафс в успішні і прибуткові часи? Чи сповна реалізувала ти потенціал, який дарував тобі Всевишній?
Ми ті, які <...> усвідомлено повернулися до Ісламу або прийшли до нього з інших конфесій. Але незважаючи на свій вибір, чимало наших сестер і досі стикаються з труднощами, живучи в немусульманському суспільстві і сім’ях, у яких не дотримуються суворих релігійних приписів. Вони зазнають неприйняття, утисків, труднощів з носінням хіджабу, з виконанням намазу, з порушенням прав жінки. Ці випробування зміцнюють нас, тому ми продовжуємо йти своїм шляхом здобуття знань і вмінь, розвитку і самореалізації за допомогою інтернету, як у творчості, так і в бізнесі, без шкоди для своїх сімей. Ми відчуваємо, що можемо більше — але, водночас, не хочемо реалізовувати свої плани і проекти з компромісами в релігії. Ми втомилися від постійного «фільтрування» і перебування на межі жертвування своїми цінностями. Тому ми обираємо свій шлях, свої правила і СВОЮ ПЛАТФОРМУ, щоб будувати своє майбутнє серед сестер-мусульманок у всьому світі, у комфортних для нас умовах».
У меню платформи «АМАНАТІНФО» — розділи «Читай», «Слухай», «Дивись», «Самореалізовуйся», «Часті питання». Є також і розділ «Навчайся», у якому у відповідних підкаталогах представлені онлайн-воркшопи, курси в запису, вебінари, інфошоп.
Проект «АМАНАТІНФО» представлено і в соціальних мережах: