Українські мусульмани допомагають суспільству подолати проблему наркоманії й алкоголізму

фейсбук / Tariq Sarhan: 10-й Всеукраїнський антинаркотичний лагер
фейсбук / Tariq Sarhan: 10-й Всеукраїнський антинаркотичний лагер
фейсбук / Tariq Sarhan: 10-й Всеукраїнський антинаркотичний лагер
фейсбук / Tariq Sarhan: 10-й Всеукраїнський антинаркотичний лагер
фейсбук / Tariq Sarhan: 10-й Всеукраїнський антинаркотичний лагер
фейсбук / Tariq Sarhan: 10-й Всеукраїнський антинаркотичний лагер
фейсбук / Tariq Sarhan: 10-й Всеукраїнський антинаркотичний лагер
фейсбук / Tariq Sarhan: 10-й Всеукраїнський антинаркотичний лагер
фейсбук / Tariq Sarhan: 10-й Всеукраїнський антинаркотичний лагер
фейсбук / Tariq Sarhan: 10-й Всеукраїнський антинаркотичний лагер
фейсбук / Tariq Sarhan: 10-й Всеукраїнський антинаркотичний лагер
фейсбук / Tariq Sarhan: 10-й Всеукраїнський антинаркотичний лагер

«... Воістину, вино, азартні ігри,

жертовники, і ворожіння (на стрілах)

- мерзота з діянь сатани.

Уникайте ж цього,

- можливо, ви досягнете успіху»

(Коран,5:90)

Міжнародна Антинаркотична Асоціація організувала і провела 10 Всеукраїнський антинаркотичний табір, платформу для здорового способу життя і здорового мислення. У рамках цього заходу впродовж багатьох років проводяться симпозіуми, круглі столи і семінари з питань профілактики наркоманії і реабілітації наркозалежних в Україні для фахівців, що працюють над проблемою подолання наркоманії, алкоголізму, а також для осіб, які надають допомогу залежним людям. Для тих, хто проходить реабілітацію від нарко- і алкозалежності, організовуються групи психологічної підтримки, проводяться лекції, спортивно-терапевтичні заходи, концерти, реабілітаційні курси за участю психологів, психотерапевтів, аддиктологів і арт-терапевтів.

Цього року в роботі табору взяли участь профільні фахівці і спортсмени, волонтери, зокрема й ті, хто має сумний  і водночас повчальний досвід, які працювали з залежними людьми за принципом "рівний - рівному"; інші громадські активісти і лідери думок. Серед осіб, запрошених приєднатися до справи профілактики і подолання негативних явищ, був і мусульманин - завідувач відділу ознайомлення з історією та культурою ісламу Всеукраїнської асоціації "Альраід" Тарік Сархан. Він прочитав лекцію і провів бесіду з залежними молодими людьми.

Своїми враженнями шейх Тарік ділиться на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук, стверджуючи, що участь в організованому Міжнародною антинаркотичною асоціацією заході є “великим везінням”:

“Я удостоєний великої честі виступати на цьому заході від імені Ісламського культурного центру і спілкуватися з надзвичайно хорошими і приємними людьми ! А організаторам скажу: Хлопці, ви - молодці!! Україна повинна пишатися такими людьми! Я завжди залюбки візьму  участь у вашій програмі, тож запрошуйте будь-коли за будь-яких обставин - я прийду до вас! Нехай Всевишній благословить вас! Слава Україні!”

Зауважимо, що асоціація “Альраід” з найперших днів свого створення приділяє особливу увагу духовному і культурному розвиткові молоді. Зокрема, публікує брошури і буклети з питань боротьби з наркоманією, алкоголізмом і палінням; проводить різні заходи з метою пропагування здорового способу життя.

Цього разу Тарік Сархан розповідав присутнім про те, що в священних писаннях різних релігій годі й шукати схвалення дій, що призводять до саморуйнування, заподіяння шкоди своєму фізичному і психічному здоров'ю; звернув увагу на помилкову думку про те, що в ісламі заборонено тільки вино Адже насправді під «вином» розуміється все, що каламутить розум і має наркотичну дію. Фактично пророк Мухаммад (мир йому і благословення) був першою людиною, яка встановила в державі і суспільстві здоровий спосіб життя без наркотиків і алкоголю.

Послідовники ісламу справедливо вважають, що пророк Мухаммад настільки сильно і позитивно вплинув на людство, що його місію можна вважати Божою милістю для всіх світів. Щоб у цьому переконатися, достатньо проаналізувати, що він проповідував, які закони запровадив і які норми моралі зумів прищепити суспільству. Водночас необхідно пам'ятати, що, по-перше, його пророча місія не обмежувалася тільки релігійними питаннями - вона охоплювала всі сторони життя соціуму. По-друге, ця місія вписана в контекст коранічного одкровення. Таким чином, пророк ісламу діяв не стільки як законодавець, скільки як виконавець, який показує вірянам на практиці, як реалізовувати той чи інший божественний припис, викладений у Священному Корані.

Наркоманія і алкоголізм - кара сучасного суспільства. Тисячі молодих людей гинуть, потрапивши в алкогольну чи наркотичну залежність. Такий спосіб життя залежних людей приносить страждання їхнім родинам, суспільству. Незважаючи на це, людство наполегливо ігнорує заповіти пророка Мухаммада, який закликав повністю відмовитися від усього, що п'янить і дурманить. Мухаммад (мир йому і благословення) усвідомлював, що в боротьбі за чистий розум напівзаходами не звільнишся. Порок або буде знищений, або знищить безліч людей. Третього не дано. Тому після того, як Всевишній Аллаг послав в Корані заборону: «... Воістину, вино, азартні ігри, жертовники, і ворожіння (на стрілах) - мерзота з діянь сатани. Уникайте цього, - можливо, ви досягнете успіху» (Коран,5:90), Пророк Мухаммад заборонив і всі види діяльності, пов'язані з наркотиками й алкоголем: вирощувати, виготовляти, купувати, продавати, транспортувати і зберігати наркотичні і п'янкі речовини.

Як раніше писав "Іслам в Україні", відділення Міжнародної антинаркотичної Асоціації існує і в місті Дніпро. У рамках насиченої реабілітаційної програми передбачені збори, присвячені моральності, для духовних лідерів. На таку зустріч запросили й імама мечеті ІКЦ Дніпра Едгара Девлікамова, який 26 липня 2018 року провів інтерактивну лекцію про призначення кожної людини і мети нашого перебування на землі. Зазначалося, що такі зустрічі будуть проходити раз на місяць.

Нагадаємо,в 2015 році МОЗ спільно з Всеукраїнською радою церков і релігійних організацій і Об'єднаною Програмою ООН з ВІЛ / СНІДу стали організаторами Наради, присвяченої проблемі подолання негативних явищ у суспільстві. Серед запрошених була і делегація мусульман: Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов, представники київського Ісламського культурного центру ВАГО «Альраід» і Жіночої громадської організації «Мар'ям». Зазначалося, що Україна тільки нещодавно почала зміщувати акценти в боротьбі з поширенням епідемії ВІЛ-СНІД з пропаганди засобів контрацепції на повернення до духовних цінностей. З квітня 2014 року Міністерство охорони здоров'я України розпочало тісну співпрацю з релігійними організаціями, які на той час вже мали власні напрацювання в цій сфері. Муфтій тоді ж розповідав, що релігійні громади ДУМУ “Умма” вживали заходів з інформування про існуючу проблему і раніше: “Наші громади працювали над вирішенням цієї проблеми, зокрема в Донбасі і Криму. Ми видали і поширили інформаційні буклети півмільйонним тиражем... взагалі ці буклети адресовані будь-кому, незалежно від конфесійної приналежності, оскільки містять здебільшого медичну інформацію”. Пан Ісмагілов відзначив високі досягнення відділу соціального служіння УПЦ КП, з яким мусульмани співпрацювали, і зазначив, що ДУМУ “Умма” відкрите до спільної діяльності з будь-якими релігійними, урядовими, неурядовими і міжнародними організаціями. «Чужої біди не існує, і все, що стосується людини (а людина - це улюблене творіння Бога) - стосується всіх нас», - заявив він.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.