В Україні набули чинности зміни в порядку проходження військової служби в Інтернаціональному легіоні

В Україні набули чинности зміни в порядку проходження військової служби в Інтернаціональному легіоні
До лав Інтернаціонального легіону вступило кілька тисяч воїнів із 52 країн
12.09.2022
Оцініть статтю: 
(89 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

В Україні набули чинности зміни в порядку проходження військової служби для громадян інших країн. Вони стосуються як служби за контрактом у мирний час, так і у воєнний. Фактично воїни інтернаціонального легіону отримали деякі права та привілеї, що їх мають українські військовослужбовці, а віднедавна добровольці-іноземці отримали і право продовжувати дію контрактів із ЗСУ на строк від 1 до 10 років, до того ж їм пообіцяли щорічні відпустки від 30 до 45 днів, залежно від вислуги.

Про зміни для іноземних добровольців ЗСУ розповідає сайт «Заборона».

Президент України Володимир Зеленський підписав указ № 545/2022 «Про внесення змін до Положення про проходження військової служби у Збройних Силах України іноземцями та особами без громадянства». 

Документ передбачає, що іноземні добровольці, що служать у ЗСУ, під час війни мають право продовжувати свої контракти на термін до 10 років (раніше дія продовжувалася на термін, визначений президентом).

Також іноземці та особи без громадянства отримали право на щорічну відпустку (не в особливий період) зі збереженням грошового та матеріального забезпечення, і для них передбачені виплати на оздоровлення в розмірі місячної зарплати. Тривалість щорічної основної відпустки залежить від тривалости вислуги бійців:
до 10 років — 30 календарних днів;
від 10 до 15 років — 35 календарних днів;
від 15 до 20 років — 40 календарних днів;
понад 20 років — 45 календарних днів.

Згідно з указом, відпустка надаватиметься без урахування часу, потрібного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець. Свята під час визначення тривалости щорічних відпусток не враховують.

В Україні добровольці з інших країн здебільшого служать в Інтернаціональному легіоні територіальної оборони. Він був створений українським урядом 27 лютого 2022 року за указом президента. Охочі вступити в легіон можуть зробити це, звернувшись до аташе з питань оборони посольства України у своїй країні перебування.

Давніше сайт «Заборона» опублікував покрокову інструкцію, як стати захисником України, вступивши до лав Інтернаціонального легіону.

Ще в березні 2022 року Міноборони України повідомляло, що до лав Інтернаціонального легіону вступило кілька тисяч воїнів із 52 країн. Здебільшого це ветерани іноземних армій з бойовим досвідом і вихідці з сусідніх країн: Польщі, Білорусі, Литви, Латвії, Естонії, Румунії, чимало британців, канадців та американців.

Структура підрозділу:
батальйон «Омега» (громадяни США);
Канадська бригада (три батальйони громадян Канади та Великої Британії);
полк «Пагоня» (два батальйони громадян Білорусі);
змішані бойові підрозділи з поляків, французів, німців, іспанців, італійців, корейців та громадян інших країн;
батальйон «Крим» (лише для мусульман).

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.