За підтримки Українського культурного фонду компанія QHA media разом з культурно-мистецьким центром «Кримський Дім» проведуть у Києві публічний захід — дискусію «Відверто про сучасну кримськотатарську культуру» і презентацію серії подкастів QHA media «Аудіоенциклопедія кримськотатарської культури».
Спікери заходу: Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу, якому буде надано вступне слово; Джеміль Каріков, музикант, фольклорист; Наріман Алієв, режисер; Джемілє Сулейманова, літературознавиця; Халіл Халілов, менеджер у сфері культури.
Модератор заходу — Алім Алієв, програмний директор «Кримського Дому».
Створенню неповторної атмосфери сприятиме звучання автентичної кримськотатарської музики у виконанні ансамблю «Мусафір» під керівництвом Джеміля Карікова.
Під час дискусії «Відверто про сучасну кримськотатарську культуру» учасники заходу намагатимуться знайти відповіді на питання про те, які виклики сьогодення постають перед культурою кримських татар і чи можливо зберегти її вдалині від Криму; чи цікава кримськотатарська культура українцям і скільки ще зберігатиметься ця зацікавленість; чому культура найчастіше сприймається як другорядна річ на тлі «більш важливих» питань.
QHA media у серії подкастів про культуру кримських татар «Аудіоенциклопедія кримськотатарської культури», яку презентуватимуть на заході, розповідає цікаві факти про кримських ханів, очільників давньої кримськотатарської держави, які крім державних справ величезну увагу приділяли мистецтву, не лише як його поціновувачі, але і як автори музичних, поетичних творів і декоративно-ужиткових витворів.
Також у випусках серії можна дізнатися, як кримськотатарські майстри відроджували національне мистецтво, знищене у депортації; що сьогодні думають успішні скульптори, музиканти, режисери, ді-джеї, хореографи, майстри національних ремесел про сучасний стан культури, про її шанси на розвиток, на що вони покладають свої надії, і що вважають національною ідеєю кримських татар тощо.
Відповіді на ці та інші питання — у подкастах QHA media.
Захід відбудеться 16 вересня 2019 року (у понеділок) о 18:30 у «Кримському Домі» за адресою: м. Київ, вул. Омеляновича-Павленка, 9.
Планується тривалість до 20:30
Вхід вільний.