Вітання з Днем кримськотатарського прапора від Президента України, Муфтія ДУМУ “Умма” та голови Меджлісу

 Президент України Петро Порошенко
Президент України Петро Порошенко
Муфтій ДУМУ “Умма” шейх Саід Ісмагілов
Муфтій ДУМУ “Умма” шейх Саід Ісмагілов
Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров
Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров
 Президент України Петро Порошенко
Муфтій ДУМУ “Умма” шейх Саід Ісмагілов
Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров

У столиці України - Києві  центральні вулиці та урядовий  квартал 26 червня 2018 року - в День кримськотатарського прапора поруч із державними синьо-жовтими знаменами було піднято сотні лазурних полотнищ з золотою тарак-тамгою. Це - кримськотатарський національний прапор, що став символом боротьби за свободу не тільки кримських татар, але й всього багатонаціонального народу України. Ці два яскравих кольори кримськотатарського прапору – синій та золотий є наочною ілюстрацією культурно-історичної спорідненості кримських татар з долею України, з віковою визвольною боротьбою, з ідеями розбудови європейської, суверенної держави.

Зі словами вітань  до співвітчизників з нагоди цієї дати  звернувся глава української держави Петро Порошенко, духовний керівник мусульман Украіни - Муфтій ДУМУ "Умма" шейх Саїд Ісмагілов та голова Меджлісу кримськотатарського народу, голова Всесвітнього конгресу кримських татар (ВККТ) та народний депутат України Рефат Чубаров .

Синьо-золотий кримськотатарський прапор, як і синьо-жовтий Державний Прапор України, сьогодні став промовистим символом нашої боротьби за волю, свободу і право мирно жити у власному домі, на власній землі, в українському Криму. З Днем кримськотатарського прапора! Qırımtatar milliy bayraq künü hayırlı olsun! - написав Президент України Петро Порошенко, позначивши свою публікацію хештегом #КримЦеУкраїна #QirimUkrainadir

Привітання  з Днем кримськотатарського прапора  пролунали і від Муфтія Духовного управління мусульман України “Умма” шейха Саіда Ісмагілова:

Вітаю весь кримськотатарський народ з Днем Національного прапора! Сьогодні брати - кримські татари відзначають "Байрак куню" -

День національного кримськотатарського прапора. Наявність власного національного прапора - є одним із потужних символів національної ідентичності. Тому російських окупантів, що намагаються русіфікувати всі вільні народи, що потрапили під російську окупацію, часом дуже дратує кримськотатарський прапор. Взагалі зараз в Росії посилилась політика боротьби з національними мовами, культурами, символікою, національною ідентичністю. Після заборони в Росії викладання національних мов в школах, стало зрозуміло, що русіфікація стала національною політикою. Тому тимчасово окупований Крим до звільнення також буде потерпати від цієї політики. Нашим кримськотатарським мусульманам в Криму  доведеться докладати чималих зусиль, щоб зберегти мову, національну ідентичність та національну символіку, - каже Саід Ісмагілов. - Я, як Муфтій мусульман України, хочу запевнити, що в ці тяжкі часи ми нашими молитвами, доброчинністю та культурними проектами підтримували і будемо підтримувати наших братів - кримських татар.

Рефат Чубаров в своєму зверненні  висловив переконання в тому, що відновивши у 1991 році національний представницький інститут, кримськотатарський народ виявив найвищий рівень національної самоорганізації  і підтвердив свій статус як зрілої цілісної нації. З часів Першого Курултаю кримськотатарського народу  і до сьогодні блакитне полотнище із золотою тамгою символізує вірність кримських татар своїй батьківщині,  непохитність і самовідданість у відновленні прав корінного народу Криму, слідування принципам миру, справедливості  та ненасилля у взаємовідносинах зі світом.

Саме сьогодні, в цей день - але 27 років тому - 26 червня 1991 року,  в Акъмесджиті (сьогоднішньому Симферополі)  після майже 74-річної вимушеної перерви  було відновлено діяльність Курултаю  кримськотатарського народу - єдиного  вищого представницького органу корінного народу Криму.  Одним із перших рішень відновленого Курултаю кримськотатарського народу стала Постанова “Про національний прапор і національний гімн кримськотатарського народу”, в якому вказувалося (цитую):”...Будучі наступником Курултаю 1917 року і продовжуєчі традиції  національної державності кримськотатарського народу, Курултай постановляє вважати національним прапором кримськотатарського народу прямокутне полотнище блакитного кольору із зображенням  в його верхньому кутку біля древка золотої тамги.”

26 лютого 2014 року  понад 15 тисяч кримських татар  та українців, які вийшли за закликом Меджлісу кримськотатарського народу під стіни Верховної Ради Криму саме з кримськотатарськими національними прапорами і державними прапорами України відстоювали єдність української держави. Ані жертви, які несе кримськотатарський народ за чотири роки окупації, ані найжорстокіші репресії  і гоніння на кримських татар не зламали волелюбний дух і волю корінного народу Криму. Кримські татари залишаються відданими своїй Батьківщині,  своїм цінностям і символам своєї держави.

Сьогодні в багатьох країнах пройдуть урочистості  - церемонії підняття кримськотатарського національного прапора.  Свою повагу до кримськотатарського національного прапора проявлять дипломати,  політики, громадські діячі. Однак для всіх нас особливо значущим і важливим є підняття активістами кримськотатарського  руху тисяч кримськотатарських прапорів по всіх куточках тимчасово окупованого Російською Федерацією Криму.

Велике спасибі всім  в Криму - хто підняв сьогодні , у день свята - та возносить кожного дня кримськотатарські прапори! Ні в кого не має бути жодних сумнівів в тому, що у недалекому майбутньому у звільненому від російських загарбників Криму кримськотатарський національний прапор займе належне місце у якості прапора Кримськотатарської Автономії у складі української держави. Від імені Меджлісу кримськотатарського народу  вітаю всіх з Днем кримськотатарського прапора! Слава українському народу, слава Україні!, - завершив своє вітання Рефат Чубаров.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.