Біля Пам’ятного знаку жертвам політичних репресій запоріжці 17 травня зібралися, щоб вшанувати пам’ять жертв Великого терору — мільйонів українців, розстріляних, закатованих, вбитих голодом, знищених у концтаборах і на засланні.
Про це повідомив відділ комунікацій Запорізької обласної ради.
Щорічний національний пам’ятний день — День пам’яті жертв політичних репресій — припадає на третю неділю травня.
Цього року ця дата сусідить з днем роковин депортації кримськотатарського народу…
Прихожани запорізької мечеті, що діє при ІКЦ «Віра», разом з імамом Мухаммедом Мамутовим вшанували пам’ять жертв масових репресивних операцій на мітингу і міжконфесійному молебні за всіма жертвами Великого терору.
У заході взяв участь керуючий справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимир Подорожко.
«Сьогодні ми проводимо мітинг суму і скорботи, адже згадуємо чорні сторінки нашої історії і вшановуємо пам’ять жертв політичних репресій. Тоталітарний комуністичний режим знищив мільйони українців. Багато з них було відправлено до таборів, багато було розстріляно. І, напевно, немає на мапі України міста чи селища, у якому б не згадували імена земляків, що зазнали переслідувань. Немає, мабуть, населеного пункту, у якому б не було встановлено меморіальні дошки чи пам’ятні знаки. Наш обов’язок — пам’ятати про ті події і робити висновки. Хочу побажати всім нам мудрості і стриманості, щоб ті страхіття ніколи не повторювалися в історії нашої держави. Щоб ми завжди пам’ятали про те, що ми — єдина країна і єдиний народ!» — сказав Володимир Подорожко.
За підрахунками демографів, прямі людські втрати України від репресій у 1927–1938 роках становили близько 4,4 млн., ще 4,5 млн. — під час голодомору 1932–1933 років.
Цих і ще сотні, тисячі жертв репресій різних часів учасники мітингу вшанували словами скорботи і хвилиною пам’яті.
Історики розповідали про ті сумні часи. А після молебню за загиблими, який провели представники релігійних конфесій, учасники мітингу поклали квіти до Пам’ятного знаку.
Також у запорізькій мечеті ІКЦ «Віра» у п’ятницю після джума-намазу відбулося читання Корану і дуа за жертвами депортації, яку в Україні і багатьох країнах світу визнано геноцидом кримськотатарського народу.