Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв взяв участь у роботі 56-го засідання Генеральної Асамблеї ООН, яка ухвалила ініційовану Україною резолюцію, що закликає Росію вивести свої війська з території окупованого Криму та засуджує російську військову присутність в Чорному та Азовському морях.
Жорстка резолюція під назвою «Проблема мілітаризації АР Крим та м. Севастополь (Україна), а також частин Чорного та Азовського морів» вимагає від РФ припинення дестабілізації обстановки як на самому окупованому півострові, та і на інших територіях через поставки Росією потужних озброєнь, зокрема літаків і ракет, здатних нести ядерну зброю. За відповідну резолюцію проголосували 66 країн-членів, 19 виступили країн «проти», 72 — утрималися.
Зокрема, як зауважив на своїй сторінці в соцмережі Facebook народний депутат України, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, «на «підхваті» у Росії» (маючи на увазі країни, які проголосували проти засудження дій РФ — Ред.) виявилися Вірменія, Білорусь, Болівія, Бурунді, Камбоджа, Куба, Корейська народно-демократична республіка, Іран, Лаос, М’янма, Нікарагуа, Сербія, Південний Судан, Судан, Сирія, Узбекистан, Венесуела, Зімбабве.
Генеральна Асамблея ООН висловила серйозну стурбованість прогресивною мілітаризацією Криму Російською Федерацією, підкресливши, що присутність російських військ на півострові суперечить національному суверенітету, політичній незалежності та територіальній цілісності України і підриває безпеку і стабільність сусідніх країн та Європейського регіону. Занепокоєння викликає і проведення у Криму численних військових навчань російських Збройних сил, що може підірвати регіональну безпеку і тягне за собою значні довгострокові негативні екологічні наслідки в регіоні.