У Криму наші брати відчувають на собі несправедливість і гноблення, − Ердоган

Країни−учасниці ОІС закликали світ не мовчати про Крим

Сьогодні в турецькому місті Стамбул завершить свою роботу 13-й саміт Організації ісламського співробітництва, тема якого «Єдність і солідарність для справедливості і миру». Ісламська конференція тривала два дні − з 14 по 15 квітня.

У засіданні саміту взяли участь представники 56 країн. Українську делегацію, як уже повідомляв Іслам в Україні, представили лідер кримських татар, Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв разом з лідером Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим і делегатом Курултаю Рустемом Умеровим.

Як зазначає інформаційне агентство QHA, на саміті була присутня і російська делегація, але Росія в ОІС має права тільки країни-спостерігача.

У перший день учасники на півторагодинний зустрічі обговорили злободенні питання, серед яких − ситуація в Сирії, Ємені, Лівії, Афганістані, Сомалі, Малі, Джамму і Кашмірі, Боснії і Герцеговині, Нагірно-Карабахський конфлікт у контексті вірменської агресії стосовно Азербайджану.

Особливу увагу було приділено питанням в Україні. Зокрема, президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган під час свого виступу закликав членів ОІС бути солідарними з нашою державою, з «братами-мусульманами, кримськими татарами, що проживають в окупованому Криму».

− Окупація Криму в Україні… Чи можливо мовчати про це? У Криму наші брати відчувають на собі несправедливість і гноблення, − акцентував увагу присутніх президент Туреччини.

Потрібно відзначити, що турецького президента підтримав і прем’єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу, який закликав представників ісламського світу зайняти єдину позицію в цьому питанні і виступити проти політики деяких держав із перекроювання кордонів.

Реджеп Тайіп Ердоган у своїй промові також закликав до того, щоб Організація ісламського співробітництва ще більше протегувала мусульманським громадам, які воюють за свої права і своє майбутнє в інших регіонах світу. Крім того, він заявив, що ісламський світ зобов’язаний приділяти увагу розвитку, справедливості і, насамперед, безпеці, а також висловився про необхідність створення в ісламському світі союзу, не чекаючи допомоги інших сил у боротьбі проти терористів.

Президент Туреччини також запропонував ОІС створити Жіночу раду, щоб жінки брали на себе більш впливові обов’язки у всіх сферах життя.

У своєму виступі Ердоган торкнувся і теми міграційної кризи, назвавши мусульман, які намагалися переплисти Середземне та Егейське моря на човнах і зламаних суднах, соромом для ісламського світу.

Під час саміту президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган зустрівся з президентом Казахстану Нурсултаном Назарбаєвим. Обидва лідери опублікували спільну Декларацію стосовно ісламського примирення.

Довідка:

Організація ісламського співробітництва − найбільша і найвпливовіша офіційна урядова мусульманська міжнародна організація. Нині об’єднує 57 країн з населенням близько 1,5 млрд осіб. ОІС була заснована 25 вересня 1969 року з метою забезпечення ісламської солідарності у соціальній, економічній і політичній сферах, боротьби проти колоніалізму, неоколоніалізму і расизму.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.