ВООЗ закликає всі країни заборонити або обмежити рекламу алкоголю та ускладнити його фізичну доступність

ВООЗ закликає всі країни заборонити або обмежити рекламу алкоголю та ускладнити його фізичну доступність
ВООЗ закликає всі країни заборонити або обмежити рекламу алкоголю та ускладнити його фізичну доступність
10.10.2018
Оцініть статтю: 
(335 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

«Всі країни можуть значно активізувати зусилля для зменшення наслідків шкідливого вживання алкоголю для здоров’я і суспільства, — зазначив д-р Володимир Позняк, координатор підрозділу Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) з питань зловживання психоактивними речовинами. — Серед перевірених затратноефективних заходів є підвищення податків на алкогольні напої, введення заборон або обмежень на рекламу алкоголю та обмеження фізичної доступності алкоголю».

Як зазначається на офіційному сайті ВООЗ, таку політику з більшою ймовірністю проводять країни з більш високим рівнем доходу, що загострює проблему забезпечення глобальної справедливості стосовно здоров’я і свідчить про необхідність посилення підтримки для країн з низьким і середнім рівнем доходу.

Введення жорсткіших заходів, покликаних обмежити вживання алкоголю, обумовлено прагненням зменшити шкідливі наслідки спиртних напоїв для здоров’я і життя людей.

За даними доповіді, виданої 21 вересня 2018 року Всесвітньою організацією охорони здоров’я, в 2016 році в результаті шкідливого вживання алкоголю померло понад 3 млн осіб. Це означає, що кожен двадцятий випадок смерті був пов’язаний з алкоголем. Понад три чверті цих випадків смерті відбулися серед чоловіків. В цілому, більше 5% глобального тягаря хвороб викликано вживанням алкоголю.

28% випадків смерті, пов’язаних з алкоголем, відбуваються через травми в результаті дорожньо-транспортних аварій, заподіяння собі шкоди і міжособистісного насильства; 21% — в результаті порушень травлення; 19% — через серцево-судинні захворювання, інші — в результаті інфекційних хвороб, онкологічних захворювань, психічних розладів та інших порушень здоров’я.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я України відзначає, що безпечної для здоров’я дози алкоголю взагалі не існує. У той же час існує пряма залежність розвитку небезпечних захворювань від доз спиртних напоїв, наприклад, чим більше ви його вживаєте, тим вище ризик розвитку раку.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.