Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Культура > Виставка у Лондоні демонструє внесок мусульманських учених у розвиток західної цивілізації

Виставка у Лондоні демонструє внесок мусульманських учених у розвиток західної цивілізації

1
15.06.2011

9 червня у Королівському товаристві в Лондоні відбулося урочисте відкриття нової виставки «Арабське коріння» (Arabic roots), яка розповідає про зв'язок першовідкривачів і вчених мусульманської цивілізації з найвидатнішими британськими вченими 17 століття.

Почесними гостями на церемонії став британський міністр культури Ед Вейзі (Ed Vaizey) та вельмишановна шейха Моза з Катару, повідомляє «Іслам для всіх» з посиланням на 1001inventions.com.

На виставці представлені рідкісні книги, наукові інструменти і листування, що свідчать про те, як мусульманська цивілізація вплинула на такі ключові фігури британської науки, як Едмунд Хеллі (Edmund Halley) і Роберт Бойль (Robert Boyle).

«Забута історія»

Виступаючи на церемонії відкриття, вельмишановна шейха Моза підкреслила важливість налагодження таких зв'язків у сучасному світі. «Цього можна досягти тільки завдяки таким великим умам, як ті, про яких розповідає ця виставка. Співробітництво між Заходом і Сходом має ключове значення», - сказала вона.

Куратор виставки доктор Рім Туркмані (Rim Turkmani) підкреслила, що сучасне британське суспільство в цілому має слабке уявлення про культурні здобутки арабського світу, хоча «до складу Королівського товариства в ті роки ... входили троє вчених із арабського світу».

«Ця забута історія свідчить про багату традицію спілкування двох абсолютно різних культур і показує, що тоді - як і зараз - співпраця, попри мовні та культурні бар'єри, здатна принести прекрасні плоди», - зазначила вона.

Виставка «Арабське коріння» організована на кошти Фонду Катару (Qatar Foundation), а дослідження проводила британська НДО «Фонд науки, технології та цивілізації» (FSTC). Зусиллями тієї ж організації була підготовлена всесвітньо відома пересувна експозиція «1001 винахід», що зараз працює в Каліфорнії.

Приклад плідної співпраці

Нинішня виставка розповідає про витоки різних наукових відкриттів, у тому числі в галузі медицини. Наприклад, загальновідомо, що першим вакцинацію проти інфекційних захворювань зробив Едвард Дженнер (Edward Jenner) наприкінці 18 століття. Відвідувачі виставки дізнаються, що це стало можливим завдяки працям арабських і мусульманських учених, які також підготували грунт для великих наукових відкриттів в області астрономії та інших наук.

Коли в середині 18 століття епідемія віспи майже спустошила Лондон, члени Королівського товариства звернулися за допомогою до своїх колег із арабського світу. У листах, які вперше представлені до уваги широкої публіки, посол у Тріполі Кассем Альгіада Ага (Cassem Algiada Aga) описав практику щеплень, що століттями застосовувалася в Північній Африці і на Близькому Сході.

У листах Аги викладена цінна інформація з перших рук про безпеку щеплень, у той час як європейці не довіряли і боялися цієї практики. Ага став третім членом Королівського товариства після Мохаммеда ібн Хадду (Mohammed Ibn Haddu) і Бен-Алі Абгалі (Ben Ali Abgali).

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

Новини

Хілларі Клінтон представила «1001 відкриття» ісламської цивілізації в Каліфорнії

Досягнення мусульманської наукової думки вперше представлені у Лондонському музеї

Бі-Бі-Сі зняла телесеріал про «золоту добу» ісламської культури

Статті

Ісламська цивілізація повинна бути відкрита заново

Світло зі Сходу. Європейський Ренесанс як породження мусульманської культури

Теги: 
виставка
Ісламська спадщина
Великобританія
ісламська

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/kultura/vistavka-u-londoni-demonstruie-vnesok-musulmanskih-uchenih-u-rozvitok-zahidnoyi-civilizaciyi