Ісламський культурний центр у місті Суми знаходиться практично у центрі міста — за адресою вул. Сумсько-Київських дивізій, 24/2. У ньому є молитовний зал (мечеть) на 200 осіб, де щодня відбувається п’ятиразова молитва; бібліотека з різноманітними носіями інформації: численна література російською, українською та арабською мовами, аудіо- та відеоматеріали про Іслам і східну культуру; недільна школа арабської мови і культури ісламського світу; жіночий відділ; навчальні класи тощо. Тут проводяться ознайомчі екскурсії для тих, хто цікавиться культурою та традиціями народів, які сповідують Іслам, круглі столи та лекції, заходи, спрямовані на досягнення і підтримання міжетнічного, міжрелігійного миру.
Але жодна лекція, жоден симпозіум не скаже краще про суть і морально-етичну основу віровчення, ніж діяльність його послідовників. І це дуже добре розуміють сумські мусульмани, які, окрім культурно-просвітницьких, пізнавальних заходів, проводять багато благодійних акцій. І не тільки для того, щоб таким чином розвіяти неправдиві стереотипи та упередження, які досі існують в неісламському середовищі. Передусім їх благі справи — це прагнення заслужити задоволеність Всевишнього. Адже вони, як і кожен послідовник Ісламу, знають: «Милосердним людям надасть свою милість Милостивий Аллаг, будьте милосердні до мешканців землі, і буде милостивий до вас Той, Хто на небі».
Особливої турботи та уваги з початку агресії Росії на Сході України та окупації нею Криму потребували вимушені переселенці. Цим людям, що в буквальному сенсі залишилися без дахів над головою, необхідна і матеріальна допомога, і моральна підтримка. Й усвідомлення того, що є небайдужі до їхньої біди, допомагало переселенцям повернути оптимізм, знайти грунт під ногами, почати життя заново.
Стан, в якому перебували втікалі від війни та окупації люди, як ніхто інший розуміє імам місцевої мечеті Рустам Хуснутдінов — він та його сім’я теж зазнали поневірянь, оскільки були змушені залишити налагоджене життя в Донецьку після того, як місто захопили проросійські бойовики. Тому Рустам Рашидович перебуває в постійному контакті з громадськими об’єднаннями переселенців, отримує інформацію про потреби внутрішньо переміщених осіб-немусульман. Потреби ж малозабезпечених сімей єдиновірців допомагає визначати жіночий відділ Ісламського культурного центру.
Так, 7 жовтня мусульмани вже вп’яте передали зібрані ними набори одягу переселенцям. Особливо хочеться відзначити внесок студентів-іноземців, які здобувають освіту у ВНЗ Сум. Молоді мусульмани, що входять до студентської організації «Дружба» (ГС «Всеукраїнська асоціація «Альраід») і перебувають далеко від дому, неабияк прорідили свій гардероб, віддавши багато одягу відмінної якості на користь нужденних.
Допомогли сумські мусульмани не тільки переселенцям, а й малозабезпеченим і багатодітним сім’ям, а також тим, де виховуються діти-інваліди, одиноким престарілим громадянам…
Мусульмани передали одновірцям зібрані комплекти в ІКЦ, а для немусульман — через громадське соціальне об’єднання «Сумське громадське коло», з яким громада підтримує найтісніші зв’язки.
Тому й не дивно, що чергову добру справу послідовників Ісламу було відзначено подячною грамотою — на цьому прикладі вкотре переконуєшся в істинності сказаного: «Милосердя приносить щастя людині в обох світах!».