Міжнародний день сліпих — всесвітня дата, яка щорічно відзначається 13 листопада, покликана привернути увагу людей до тих, хто назавжди втратив зір.
У зв’язку з цим мусульмани-волонтери Ісламського культурного центру м. Одеси громадської організації «Аль-Масар» відвідали Одеську обласну організацію Українського товариства сліпих (УТОС). Активісти приїхали не «з пустими руками», крім солодощів до святкового столу, вони привезли й інші подарунки — засоби гігієни, зібраний для підопічних одяг.
Мусульмани вважають, що турбота про цих людей і допомога у покращенні їх життєдіяльності — обов’язок кожного. Як стверджують волонтери, вони відчувають більшу потребу у цих людях, ніж вони у них, адже саме турбота про близьких, сусідів, співгромадян робить людину кращою і наближає до Бога.
Це не перші відвідини волонтерами «Аль-Масар» Українського товариства сліпих, зв’язки з незрячими людьми мусульмани підтримують вже впродовж останніх п’яти років. Перша зустріч відбулась в листопаді 2012 року, коли в Міжнародний день сліпих активісти релігійної громади мусульман м. Одеси привезли з собою великий торт для всіх і невеликі подарунки для кожного. Виявилося, що інвалідів зору на виробництві, де вони можуть заробляти собі на життя, раніше не відвідував ніхто. Потім послідовники Ісламу не залишали людей з вадами зору поза колом своєї уваги, допомагаючи їм в різних напрямах, наприклад, розміщуючи оголошення в мережі інтернет чи шукаючи потрібну інформацію в різних джерелах.
Довідково:
Метою громадської організації «Аль-Масар», крім проведення благодійних акцій, надання соціальної допомоги нужденним, є задоволення духовних, культурних, національних, спортивних, наукових інтересів її членів, захист цивільних, соціальних та інших спільних прав, вирішення спірних питань. Її головні завдання: поширення загальнолюдських цінностей добра, милосердя, гуманізму, справедливості, здорового способу життя, толерантності та виховання повноцінної особистості; зміцнення дружби і взаємовідносин між громадянами різних національностей і конфесій; духовне і культурне виховання молоді; ознайомлення з традиціями, культурою, історією і релігією Сходу; сприяння розвитку наукових, культурних, духовних і спортивних зв’язків з громадськими організаціями та громадянами; співпраця з іншими організаціями, зокрема закордонними, для культурного обміну та взаємодопомоги.