Досягнення миру та злагоди в суспільстві — мабуть, одна з найактуальніших цілей, яких прагнуть українці. Але цю мету неможливо втілити без поваги до особливостей одне одного, без розуміння морально-етичних засад, якими послуговується людина у своїх діях, думках, ставленні до навколишніх. Тому дуже важливо розуміти й сутність релігійних переконань, поважати право кожної людини сповідувати те чи інше віровчення чи не сповідувати жодного. Але чи можливо досягти цього розуміння, коли в суспільстві є доволі багато людей, які, не надто замислюючись, закарбовують у своїй свідомості й поширюють хибні уявлення про ту чи іншу релігію, мають упереджене ставлення до іновірців?
Як сказав у розмові з кореспондентом нашого видання імам львівської мечеті Мурат Сулейманов, в суспільстві циркулює неправдива інформація й про Іслам, а протистояти цьому можна лише поширенням знань, знайомством з віровченням одне одного й безпосереднім спілкуванням
— Чи не найбільше міфів, перекручувань, мабуть, навколо Ісламу та його послідовників. А той факт, що в світі нині вистачає охочих маніпулювати суспільною свідомістю, насаджуючи страх та напруження, використовуючи «релігійний фактор», лише підживлює ісламофобію. І лише щире прагнення кожної людини відділити зерно від полови може стати тією дамбою, що зупинить брудну хвилю ксенофобських настроїв, — стверджує львівський імам. — Розуміючи це, все більше й більше українців-немусульман виявляють бажання особисто познайомитися з послідовниками Ісламу.
Мурат Сулейманов розповів, що ознайомчі екскурсії, візити окремих осіб чи організованих груп до ісламських центрів Громадської спілки «Всеукраїнська асоціація «Альраід», мечетей Духовного управління мусульман України «Умма» — вже чи не щоденна практика. Не є винятком й ІКЦ ім. Мухаммада Асада, що у Львові. Місцеві жителі вже добре знають адресу Центру, який вони сами відвідують і запрошують його представників на різноманітні заходи. Але не рідкість й приїзд відвідувачів з інших міст:
— Днями ми зустрічали гостей з Луцька, — розповів імам мечеті при ІКЦ м. Львова. — Понад 15 осіб різного віку з великою зацікавленістю оглянули приміщення Центру, дізналися про ті можливості, які він надає й мусульманам, й відвідувачам, які сповідують інші релігії, погортали сторінки книжок в нашій бібліотеці, побували в мечеті…
Як з’ясувалося, гості — відвідувачі курсів з вивчення арабської мови, яку створив на базі одного з вишів Луцька іноземний студент-араб Ясін. Тому зрозуміло, що цікавість до мови не може не поєднуватися з інтересом до її носіїв.
Мурат Сулейманов каже, що після екскурсії та лекції про Іслам гості з Волині з задоволенням пригощалися традиційним частуванням, і в такому неформальному, теплому спілкуванні близько трьох годин проминули, як одна мить. Але ця мить, насичена бесідою, обміном думками, безліччю запитань з боку гостей та змістовних відповідей гостинних господарів, залишила найприємніше враження. Аби закріпити ці теплі спомини, імам мечеті подарував на згадку кожному гостю книгу «Розуміння ісламу».