Мусульманки ще раз розповіли немусульманкам про хіджаб

Молодь з жіночої організації «Мар'ям» зустріла всіх, хто бажав дізнатися про історію виникнення Всесвітнього дня хіджабу
Жінки могли порівняти традиційний жіночий одяг країн, де головною релігією є Іслам, і український народний жіночий костюм
Жінки могли порівняти традиційний жіночий одяг країн, де головною релігією є Іслам, і український народний жіночий костюм
Жінки могли порівняти традиційний жіночий одяг країн, де головною релігією є Іслам, і український народний жіночий костюм
Жінки могли порівняти традиційний жіночий одяг країн, де головною релігією є Іслам, і український народний жіночий костюм
Серед учасників заходу було багато немусульманок
Гості дізналися, що Священний Коран говорить про особливості вбрання жінки
09.02.2016
Оцініть статтю: 
(427 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Хоч офіційно Всесвітній день хіджабу відзначається 1 лютого, українські мусульманки вирішили не обмежуватися проведенням приурочених до цієї дати заходів саме «день в день». Тому в неділю, 7 лютого, в Ісламському культурному центрі Києва молодь з жіночої організації «Мар’ям», що входить у ВАГО «Альраід», зустрічала всіх охочих для того, щоб дізнатися про історію виникнення цієї дати і про те, що таке хіджаб, взяти участь у майстер-класах і просто зануритися в доброзичливу гостинну атмосферу і за чашкою чаю або ароматної кави поспілкуватися з послідовниками Ісламу.

− Я прийшла сюди сьогодні і запросила своїх подруг, тому що, по-перше, мені хочеться більше дізнатися про традиції та звичаї ісламського світу, а по-друге, заходи, організовані в ІКЦ, завжди проходять цікаво і захопливо, − поділилася Марія, не мусульманка, слухачка курсів з вивчення арабської мови «Ан-Нур».

− Я − християнка, і коли ходжу до церкви − теж покриваю голову хусткою, − розповідає інша гостя, Ольга. − Ходити весь час в хустці, напевно, не змогла б. Інший темп життя. А влітку ще й жарко.

− Ось коли жарко − тоді і треба покривати і голову, і тіло − навіть лікарі радять! − долучилась до розмови Ірина і відразу пояснила, чому її зацікавило запрошення відвідати ІКЦ − вона вчиться в одному університеті з Марією, нашою першою співбесідницею, яка багато розповідала про тутешні заходи:

− Як тільки вона почала ходити в ІКЦ, її життя наповнилося святами, тому вона і запрошувала нас на заходи, які тут проводяться. Запрошення ми не проігнорували, вирішили, що точно підемо − нам цікаво порівняти інформацію про мусульман, яку ми отримуємо з газет і телевізора, з тим, що говорять самі послідовники Ісламу.

− Ну і можливість навчитися численним способам зав’язувати хустку − теж приваблива пропозиція! − сміється ще одна гостя, Світлана.

Серед учасників заходу було багато не мусульманок − причому багато хто з них прийшов, пов’язавши голови хустками. Адже і сама ідея Всесвітнього дня хіджабу полягає в тому, щоб жінки інших світоглядних переконань покрили голову хусткою на знак солідарності з послідовницями Ісламу, які часто піддаються гонінням за дотримання приписів своєї релігії і борються за право працювати, фотографуватися на документи саме в хіджабі.

Гості дізналися, що говориться у Священному Корані про особливості вбрання жінки; прослухали невеличку лекцію про те, що традиція покривати голову хусткою − далеко не ісламське нововведення. Жінки могли порівняти традиційний жіночий одяг країн, де головною релігією є Іслам, та український народний жіночий костюм.

Відеоролик про жінок-мусульманок, які добилися успіху в бізнесі, науці, громадській діяльності або політиці, займають високе положення в суспільстві і при цьому залишаються вірними традиційному хіджабу, змусили задуматися деяких відвідувачок. Багато, як з’ясувалося з опитування, через спотворену, неповну, а іноді і відверто наклепницьку інформацію вважали, що ісламська жінка − або пригноблена жертва чоловічого шовінізму і домінування, або безправна, хоч і така, що цінується та оберігається, дорогоцінна прикраса…

Переглянули учасники заходу і відеозапис опитування, яке проводили активістки «Мар’ям» на вулицях української столиці. Кожна охоча гостя взяла участь у вікторині, в майстер-класі з зав’язування хустки. Ніхто з присутніх не пішов з порожніми руками − мусульманки подбали не тільки про «солодкий стіл», а й про невеликі подаруночки для кожної гості.

Нагадаємо, в Корані сказано: «О, Пророку! Скажи твоїм дружинам, твоїм дочкам і жінкам віруючих чоловіків, щоб вони туго затягували свої покривала. Так їх будуть краще відрізняти [від інших жінок] й не піддадуть образам. Аллаг прощає, Він милосердний» (Аль-Ахзаб 33:59).

«Скажи віруючим жінкам, щоб вони опускали свої погляди та оберігали свої статеві органи. Нехай вони не виставляють напоказ своїх прикрас, за винятком тих, які видно, і нехай прикривають своїми покривалами виріз на грудях і не показують своєї краси нікому, крім своїх чоловіків, або своїх батьків, або своїх свекрів, або своїх синів, або синів своїх чоловіків, або своїх братів, або синів своїх братів, або синів своїх сестер, або своїх жінок, або невільників, якими оволоділи їх десниці, або слуг з-серед чоловіків, позбавлених жадання, або дітей, які не осягли наготи жінок; і нехай вони не стукають своїми ногами, даючи знати про прикраси, які вони приховують. О, віряни! Звертайтеся до Аллага з покаянням всі разом, − можливо, ви досягнете успіху» (Ан-Нур 24:31).

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.