Учасники міжнародного круглого столу відвідали одеський Арабський культурний центр

Гості зробили молитву
Відвідування Арабського культурного центру м. Одеса залишило найприємніші враження у присутніх
Імам Шафії Вафик Кастіро з гостями
Арабський культурний центр
Арабський культурний центр
03.04.2016
Оцініть статтю: 
(458 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

У кінці березня цього року учасники міжнародного круглого столу, присвяченого 350-річчю подорожі османського географа та історика Евлії Челебі Буджаком (історична область, що нині охоплює південні райони Молдавії та Одеської області України), відвідали Арабський культурний центр, зведений в Одесі в 2001 році на кошти відомого бізнесмена і мецената Аднана Ківана.

Гостей з польської Познані та українських Києва, Харкова, Донецька та інших міст зустрічали директор Центру пан Ріяд Таха Шамсан та імам мечеті, що діє при Центрі, Шафік Вафік Кастіро. Члени делегації, які сповідують Іслам, прочитали молитву, після якої була проведена екскурсія.

Як розповів директор Центру Ріяд Таха Шамсан, свого часу відкриття Арабського культурного Центру в Одесі стало подією для міста, зараз він не рідко стає майданчиком для зустрічей представників різних релігійних громад і національностей.

Крім того, при Центрі працює бібліотека, де можна знайти літературу про історію та сучасність арабських країн, про традиції, культуру, мистецтво та релігію. Також всі охочі, незалежно від національності і віросповідання, можуть відвідувати безкоштовні курси арабської мови.

Зацікавило і приємно здивувало делегацію те, що благодійність Арабського культурного центру і його засновника спрямована не тільки на мусульман: зокрема, інвалідів «Українського товариства сліпих» розселили в окремі квартири з хорошим ремонтом; значні суми виділені на ремонт Будинку маляти і будівлі Спілки письменників України, на реконструкцію Одеського театру опери і балету; сотні дітей та інвалідів отримують щомісячні стипендії, виділяються сотні тисяч гривень для Центру реабілітації дітей, придбання медикаментів для інвалідів та ветеранів війни; за допомоги Арабського культурного центру видавалися книги молодих українських письменників.
Особливо відзначимо велике пожертвування в сто тисяч на будівництво церкви як свідчення того, що, відповідно до Корану, в арабському світі мусульмани, християни та євреї повинні жити і працювати в мирі та злагоді: «… Ті, хто вірить в Єдиного Бога і в усіх його пророків і не бачить жодної різниці між ними − тих Бог винагороджує і благословляє. Бог усе прощає, Він милосердний» (4: 152).

Ну і, звичайно ж, членам делегації приємно було дізнатися про щоденні прояви милосердя членів Центру: надання матеріальної допомоги нужденним, сприяння в лікуванні хворих, оплата навчання малозабезпечених студентів.

Допомагає одеський Арабський культурний центр не тільки українським організаціям і людям, що тут живуть, − засновник центру Аднан Ківан і його однодумці неодноразово жертвували кошти на будівництво лікувальних закладів в Сирії і Африці.

Відвідування Арабського культурного центру м. Одеса залишило найприємніші враження у присутніх. Господарі ж запевнили гостей, що будуть раді їм у будь-який час.

Нагадаємо, про українського бізнесмена сирійського походження Аднана Ківана, мусульманина, засновника Арабського культурного центру в Одесі, що здобув славу мецената, який підтримує добрі починання через свою релігійність, Іслам в Україні вже писав. Тоді ми повідомляли про те, що сирієць поставив перед собою мету − подарувати Одесі 10 тисяч дерев.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.