Всесвітній день хіджабу в Одесі: історії мусульманок

Жвавий інтерес викликав виступ жінок, що прийняли Іслам, які вважали своїм обов’язком одягнути хустку
До...
... і після
Маленькі мусульманки на Всесвітньому дні хіджабу в Одесі
Третьою частиною заходу були розпис хною
Жінкам пропонувалося вирішити − який одяг, із зображеного на малюнках, можна одягати мусульманці, а який не можна
08.02.2016
Оцініть статтю: 
(549 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

7 лютого в мечеті Ісламського культурного центру громадської організації «Аль-Масар» м. Одеси, яка входить до складу ВАГО «Альраід», відбувся великий захід, присвячений Всесвітньому дню хіджабу.

Він складався з трьох частин. Перша частина була присвячена нагадуванню віруючим жінкам про важливість дотримання приписів шаріату в одязі. Норми хіджабу регулюються коранічними аятами і хадисами Пророка (мир йому і благословення), в яких йдеться не тільки про важливість закривати тіло від сторонніх поглядів, але також про норми поведінки, яких повинні дотримуватися віряни. Ці аяти та хадиси були частиною лекції, яку прочитала Олена Хамам.

Жвавий інтерес викликав виступ жінок, що прийняли Іслам, які вважали своїм обов’язком одягнути хустку. У когось це рішення не викликало проблем на роботі. Хтось змушений був написати заяву про звільнення.

«Я працюю вчителем. Директор моєї школи − християнський священик. Він знав, що я шукала свою віру і навіть хотіла похреститися. Але він зрозумів моє рішення. Не всі батьки моїх учнів поставилися доброзичливо до появи хустки на моїй голові, але я відчуваю, що самі учні почали ставитися до мене з великою повагою», − розповіла одна сестра.

«Я навчаюсь в університеті. Абсолютно всі мої друзі поставилися до того, що я прийняла Іслам, спокійно. Але коли я одягла хустку і прийшла на заняття, мене зустріла куратор групи та обурено запитала − що це на мені таке», − каже студентка одного з вишів. − «Якщо чесно, я спасувала під її натиском і не знайшла в собі сил відповісти розлюченому викладачеві, що тепер буду ходити так завжди, оскільки я мусульманка. Сказала, що я в хустці, бо зима і мені холодно. Тому зараз відчуваю свою провину перед Всевишнім. Я тільки прошу у Аллага сил, щоб наступного разу не злякатися і відповісти гідно, оскільки знімати хустку я не має наміру».

«Я працювала у банку. Коли я прийшла на роботу в хустці, начальник відділення сприйняла це нормально. Колеги ставили запитання, але негативу до себе я не відчувала. Однак почалися питання спочатку у служби безпеки, потім у вищого керівництва. Мені сказали, що мій зовнішній вигляд не відповідає вимогам банку. Моя начальник намагалася з усіх сил, за що я їй дуже вдячна, але вона не змогла мене відстояти. Я написала заяву про звільнення. Спочатку заробляла нянею, але зараз я знайшла іншу роботу − адміністратором у приватній фірмі», − розповіла дівчина, яка прийняла Іслам 2 роки тому і з тих пір не знімає хіджаб.

«Є багато мусульманок, успішних, освічених, однак таких, що не дотримуються хіджабу, − каже одна з сестер, − але їх не можна цим дорікати. Ми живемо не в мусульманському середовищі, а в європейському суспільстві, в якому є свої жорсткі канони. Кожен, хто хоче чогось досягти, змушений їх дотримуватися. Не у всіх є чоловік або сім’я, яка може допомагати матеріально. Ці жінки самостійно, не просячи ні в кого з людей допомоги, і не скаржачись, заробляють на життя, утримують дітей, допомагають родині і, за можливості, нужденним. Я − одна з таких жінок. І я не прошу ні у кого співчуття, але прошу всіх зрозуміти − я сама відповім перед Аллагом за своє життя, а також з радістю одягну хустку, якщо мені буде надана така можливість».

У другій частині заходу були цікаві конкурси, які провела Оксана Алсахир. Так, жінкам пропонувалося вирішити − який одяг, із зображеного на малюнках, можна одягати мусульманці, а який не можна.

Дуже цікавою була розповідь Ольги Аль-Шехна про традиції мусульманського одягу у різних народів. Хтось носить нікаб, десь прийнята паранджа. Десь − просто хустка і вільний одяг, що не підкреслює обриси жіночої фігури.

З невеликого повідомлення однієї з сестер всі дізналися, що з 2014 р. у провідних Будинках моди були введені курси з виготовлення мусульманського одягу, а також що «Dolce & Gabbana» в січні цього року анонсував колекцію одягу для мусульманок: хіджаби і абайі, а також аксесуари, зокрема окуляри, які зможуть носити мусульманки.

Третьою частиною заходу були розпис хною, а також майстер-клас із зав’язування хусток. Дівчата, що недавно прийняли Іслам, погодилися сфотографуватися спочатку без хусток, потім в хустках. Їм самим було цікаво побачити себе в новому образі.

Подібні заходи − лише невелика частина життя згуртованої громади мусульман ВАГО «Альраід». Регулярно проходять лекції, семінари, заняття з вивчення хадисів. Діють курси, на яких кожен може навчитися читання Корану.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.