Посол Турецької Республіки в Україні Йонет Джан Тезель дав коментарі кореспонденту QHA щодо візиту української делегації на чолі з Петром Порошенком до Туреччини для участі в засіданні Стратегічної ради високого рівня, яке проходило під співголовуванням президентів України і Турецької Республіки.
Він зазначив, що на засіданні обговорили проблеми, з якими стикаються кримські татари, а також додав, що для кримськотатарського народу будуть вжиті конкретні заходи. Посол Турецької Республіки в Україні також додав, що незалежно від турецько-російських відносин, взаємини Туреччини та України залишаються досить хорошими.
− Сьогоднішній візит є продовженням минулорічного візиту президента Туреччини до Києва. У нас була співпраця в економічній, політичній, культурній, торговій, оборонній, енергетичній сферах, вона є й сьогодні. Відносини між Туреччиною та Україною йшли в правильному напрямку, цей курс ми, прискорюючись, продовжуємо, − сказав Тезель.
Посол також підкреслив, що проблеми, створені Росією Україні і Туреччині, допомогли двом країнам зрозуміти одна одну:
− Відносини між Туреччиною та Україною вже давно були визначені як стратегічні. На порядку денному сьогоднішнього засідання (09 березня 2016 року − ред.) значаться політичні, регіональні, енергетичні, економічні питання. Наприклад, підписання Угоди про вільну торгівлю. Ми намагаємося прискорити цей процес. Також будуть обговорені проекти оборонної промисловості, які повинні були бути реалізовані раніше.
Йонет Джан Тезель підкреслив, що «… кримські татари, будучи дуже важливим мостом між нами і Україною, є також нашими дуже близькими духовними братами»:
− Ми намагаємося допомогти, як можемо. Звичайно ж, це засідання є ще одним приводом для обговорення проблем на півострові. Буде порушено питання щодо того, як за ними можна спостерігати, яке співробітництво може бути побудовано. Сьогодні кримські татари, які живуть в Туреччині, зустріли Петра Порошенка. Цим самим ми підтверджуємо, що бачимо Крим як частину України і що анексія є незаконною. Будуть заяви, що підтверджують цю позицію. Президенти Туреччини та України також обговорять, яка конкретна допомога може бути надана, − сказав Посол.
На запитання кореспондента QHA Асья Атіла: «Чи можемо ми сказати, що для кримських татар будуть вжиті більш конкретні заходи?» Йонет Джан Тезель відповів так:
− Так. Нас попросили допомогти нашим братам, які нині знаходяться в скрутних умовах. Особливо тим, які були змушені покинути Крим та оселитися в різних областях України. Буде обговорено це, а також те, що можна зробити на міжнародній арені, щоб це питання не забувалося.