Світова спільнота має організувати в Криму постійну міжнародну присутність, − правозахисник

Олександра Матвійчук
Валерія Лутковська

17 березня в інформаційному агентстві «Главком» відбулася прес-конференція на тему: «Два роки легалізації анексії Криму. Переслідування, репресії в Криму і проблеми ВПО в Україні». У заході взяли участь Уповноважений ВРУ з прав людини Валерія Лутковська, представник Уповноваженого ВРУ з питань дотримання прав внутрішньо переміщених осіб Жанна Лук’яненко та правозахисниця, голова правління ГО «Центр громадянських свобод» Олександра Матвійчук.

− За ці два роки Російська Федерація та окупаційна влада розгорнули систему масштабних переслідувань представників громадянського суспільства, від якої на території півострову немає жодного ефективного способу захисту, − сказала Олександра Матвійчук.

Правозахисниця заявила, що за даними кампанії Let My People Go Ukraine, котру розпочала організація ЕвромайданSОS, у РФ та Криму за політичними мотивами вже ув’язнено 25 громадян України: 19 з них арештовані в Криму, 11 є кримськими татарами, 7 всупереч міжнародному праву після затримання в Криму були переведені до РФ. Наразі цей сумний список може поповнити справа Андрія Коломійця.

Жанна Лукьяненко розповіла, що станом на 15 березня в Україні офіційно зареєстровано 21974 особи переміщених з Криму. Тільки з листопаду минулого року до сьогодні з півострову виїхало 628 осіб. За її словами, це підтверджує неможливість перебування на окупованій території.

− На думку правозахисників, з боку міжнародної спільноти має бути адекватна відповідь на погіршення ситуації. Вважаємо за необхідне посилити санкції, введені у зв’язку з окупацією Криму, та організувати там постійну міжнародну присутність, що дозволило б відвідувати судові засідання і людей, які знаходяться в тюрмах, та бути присутніми при обшуках, − заявила Олександра Матвійчук.

Уповноважений ВРУ з прав людини Валерія Лутковська заявила, що Крим знаходиться не тільки в окупації, а ще й в ізоляції. За її словами, відвідати півострів останнім часом змогли тільки представник Генсекретаря Ради Європи та комісар Ради Європи з прав людини. Тому міжнародні правозахисні організації не можуть на свої очі побачити, що там відбувається.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.