Однією із найяскравіших доповідей VI Міжнародної ісламознавчої школи цього року стала презентація відомого азербайджанського публіциста і політолога Теймура Атаєва «Політичний іслам. Феномен чи кліше, привнесена ззовні?».
На початку свого виступу дослідник подякував ГС «Всеукраїнська асоціація «Альраід» та Ісламському культурному центру м. Києва за зусилля, які вони докладають у своїй просвітницькій діяльності, для розвінчання негативного образу Ісламу і мусульман, нав’язуваного заангажованими засобами масової інформації, а також високо оцінив організовувані ісламознавчі школи:
— Українська мусульманська умма — це переважно українці, що прийняли Іслам, але не втратили українську ідентичність і патріотизм. Що стосується нав’язаного образу мусульманина, вкрай ворожого до немусульман — я б порадив кожному громадянину країни провести кілька годин, а можливо, і днів в Ісламському культурному центрі, де пліч-о-пліч працюють послідовники Ісламу і християни різних деномінацій, відвідати їх заходи, зануритися в атмосферу їх дружелюбності… Це допоможе зрозуміти, що мусульмани — далеко не те, що показують ЗМІ.
Як зазначив азербайджанський публіцист, мусульмани, зокрема «Альраід», зацікавлені в просуванні, розвитку та прогресі України:
— Саме українці повинні створювати українську школу ісламознавства, інакше це завдання візьмуть на себе інші структури, і повірте, вони швидко заповнять цю нішу, а результат, швидше за все, буде негативним і небажаним для мусульман, — зауважив Теймур Атаєв.
Як зізнався політолог, йому неодноразово доводилося бувати в Україні, і щоразу його приємно вражали доброзичливість, гостинність, віротерпимість і найкращі людські якості українських мусульман, які особистим прикладом руйнують міфи і стереотипи про послідовників Ісламу.
Нагадаємо, Теймур Атаєв на заході також презентував слухачам школи дві книги свого авторства — «Кавказькі колізії Росії (від Петра I до Йосипа Сталіна)» та «З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Прибалтики».