Україні треба створити «список кримськотатарського Меджлісу»

Екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко
16.03.2016
Оцініть статтю: 
(472 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Під час прес-конференції на тему: «Мілітаризація окупованого Криму як загроза міжнародній безпеці», котра відбулась 15 березня в інформаційному агентстві «Главком», керівник Центру досліджень Росії, екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко заявив, що глобальною небезпекою для України є Росія, бо окупація Криму, як і події на Донбасі, це наслідок, результат стратегії РФ, її агресивної політики.

− Нам треба думати про асиметрію стосовно Росії, яка може проявитись у вигляді транспортної блокади з боку України, Польщі, Балтійських країн. Недавно ця тема обговорювалася серед деяких експертів, які прийшли до простого висновку: через цей захід економіка Росії буде втрачати більше, ніж від того, що ми називаємо сьогодні економічними санкціями. Ми повинні повністю закрити і блокувати Крим для транспорту, постачання води, електроенергії, всього того, що сьогодні йде з української сторони на півострів, − сказав Володимир Огризко.

За його словами, разом з ЄС і США нашій країні потрібно організувати також повну фінансову блокаду Криму.

− Можна подумати про «список кримськотатарського Меджлісу». От зараз ми говоримо про список Савченко, був список Магнітського. Це ті речі, які мають бути практичними. В Росії повинні розуміти, що наступаючи на права кримськотатарського народу, права українців в Криму, вони ризикують бути покараними і сісти на лаву підсудних, − сказав Огризко.

За його словами, теоретичне закінчення війни на Донбасі не повинно означати зняття санкцій проти Росії, бо сутність російської держави залишається агресивною.

− Не помінявши цю сутність, ми не можемо бути впевненими, що Крим, Донбас чи будь-яке інше місце на цій планеті буде безпечним, бо російська агресивність продукує нові і нові проблеми. Об’єднавши зусилля України і Заходу як в цілому, так і конкретно щодо Криму, ми зможемо примусити Росію до якихось практичних дій. Діючи лише по наслідках, не розуміючи, що є суттю і причиною цих агресивних дій, можемо затягнути процес на десятиліття, −підкреслив Володимир Огризко.

Довідка:

Закон Магнітського, також Акт Магнітського, Список Магнітського, «Чорний список», «список Кардіна» англ. Sergei Magnitsky Rule of Law Accountability Act — проект закону, що містить перелік російських чиновників, пов’язаних зі справою компанії «Hermitage Capital Management» та смерттю Сергія Магнітського, яким заборонено в’їзд до США та передбачено санкції економічного характеру.

Магнітський помер у СІЗО в Москві після року утримання за ґратами в умовах, які правозахисники охарактеризували як «тортурні». Як вважають колеги юриста у фонді Hermitage, кримінальну справу було заведено на нього в помсту за розкриття великої податкової афери.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.