Іслам прийшов на Багами 40 років тому через США

1
Білосніжна мечеть, де щоденно проводиться п'ятиразова молитва, побудована на ділянці в два акра, прикрашена трьома куполами і має високий мінарет.
06.04.2010
Оцініть статтю: 
(132 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Мало хто з туристів, відпочиваючих на Багамських островах, знає, що тут живуть мусульмани: у них є свій затишний квартал з красивою мечеттю. У столиці Багам місті Нассау живе громада з 300 мусульман. Іслам прийшов сюди більше 40 років тому через Сполучені Штати.

Історія

Яка країна розташована ближче всього до Майамі? Це Багамські острови, які знаходяться всього в 40 милях на схід, тоді як Куба, наприклад, лежить на 80 миль південніше.

Багами складаються з понад 700 островів, знаменитих своїми прекрасними пляжами, що звеселяють око дивним багатством фарб, витонченими фламінго і деревами цезальпініями, які огороджують дороги, виділяючи фантастичний аромат.

Христофор Колумб відкрив архіпелаг 12 жовтня 1492 року і назвав його «Багами», що означає «відлив» або «море». В 1781 році колонію захопили іспанці і залишалися там більше року, проте вже в 1783 році за Версальським мирним договором влада англійців була відновлена і зберігалася до самого проголошення незалежності Багамських Островів 10 липня 1973 р.

Економіка

Столицею архіпелагу є Нассау, де зосереджено дві третини населення, що налічує 342 тисячі чоловік. 85% з них - нащадки африканців, рівень грамотності складає 95%. У Нассау представлені зразки британської, іспанської, індійської, китайської архітектури, елементи архітектури, характерної для південних штатів США.

У 2008 р. на Багамських островах побувало 4,6 мільйона туристів, 85% з них - американці. Основними галузями економіки є туризм, рибальство, сільське господарство, а також банківська діяльність. Оскільки на території Співдружності Багамських островів діють суворі закони про таємницю банківських операцій, країну називають «Західною Швейцарією».

Тут немає прибуткового податку, податку з продажів і капітального прибутку, податку на нерухомість і успадкування. Стабільні уряд і економіка країни, а також її близькість до США, роблять її однією з найбільш привабливих для інвесторів з усього світу. На території Багам існують 110 філій американських компаній, що працюють, в основному, у сфері туризму і банківських послуг.

Прихід ісламу

Згідно зі старовинним рукописами, перші мусульмани на Багамах були рабами, привезеними з Північної Африки. У 1960-х місцевий житель на ім'я Башан Саладін (до прийняття ісламу Чарльз Клір) почав на Багамах активну проповідь ісламу, перетворивши свій будинок у мечеть.

У 1974 р. його справу продовжили доктор Мунір Ахмад, після повернення зі США, де він здобув фах стоматолога, і Мустафа Халіл Халфані, пізніше до них приєднався Файзал Абдуррахман Хепберн. У Нассау немає жодного університету, тільки коледж, тому жителі островів їздять здобувати вищу освіту в Сполучені Штати.

Після здобуття незалежності островів багато тутешніх мусульман прийняли іслам під час навчання у США. Серед парафіян мечетей зустрічаються також вихідці з Індії, Бангладеш, Пакистану, Туреччини та Гайани.

Розвиток громади

Мусульмани з Індії та Пакистану також зробили великий внесок у розвиток місцевої громади. У 1978 р. було створено Революційний ісламський рух «Джамаат-уль-іслам» на чолі з Мустафою Халілом Халафані.

Мусульмани Нассау створили мечеть «Джамаат-уль-іслам», яку очолює компанія Jamaat Management Consultancy Limited, що належить Файзалу Абдуррахману Хепберну.

Мечеть

Білосніжна мечеть, де щоденно проводиться п'ятиразова молитва, побудована на ділянці в два акра, прикрашена трьома куполами і має високий мінарет. Навколо охайного дворика ростуть молоді дерева, поруч знаходиться парковка для автомобілів.

За різьбленою дерев'яною перегородкою знаходиться жіноча половина. На п'ятничному намазі зазвичай присутні близько 60 осіб. При мечеті діє гурток вивчення ісламу, а також школа для дітей.

Популяризація ісламу в Нассау ведеться за рахунок активної роботи в області даваату. З огляду на те, що мусульмани на Багамах складають менше 1% населення, нерідкі випадки утисків в правах і маргіналізації.

Наприклад, місцеве телебачення відмовляється транслювати ісламську програму, а газети неохоче висвітлюють події, пов'язані з життям мусульман. Мусульмани на Багамах стикаються з проблемами в різних областях, тому для них надзвичайно важлива допомога й увага братів по вірі з інших країн, перш за все США.

Місцева громада заохочує візити американських мусульман - медиків, інженерів, фахівців інших галузей - які, проводячи на Багамах кілька тижнів своє відпустки, могли б організовувати тут семінари з вивчення, працювати в безкоштовних клініках, маючи при цьому всі переваги життя на курорті.

Місцеве населення становить великий потенціал для даваату, володіючи високим рівнем грамотності, хорошим знанням англійської мови, і з повагою ставлячись до жителів США й іноземців.

Мусульмани Багам впевнені, що проповідь ісламу в архіпелазі має велике майбутнє, вони закликають мусульманські організації з Америки та інших країн взяти в ній активну участь. З детальною інформацією про мечеті та ісламську організацію в Нассау можна ознайомитися на сайті http://www.jamaahlus-sunnah.com/.

За матеріалами «Іслам для всіх»

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.