У Криму ще 500 років тому мусульмани для обмивань користувалися душовими кабінками

У Криму ще 500 років тому мусульмани для обмивань користувалися душовими кабінками
Скріншот
12.10.2017
Оцініть статтю: 
(396 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Кримські татари завжди приділяли особливу увагу гігієні і чистоті, адже так приписує їм Іслам. Колись у кожному кримськотатарському будинку стояв «сув долаби» («водна шафа») — шафа для обмивання і купання, яким користувалися ще задовго до винаходу душової кабіни.

Нещодавно його відтворили в етнографічному будинку-музеї Dervish evi.

— У житловій частині будинку 100, 200 і 500 років тому обов’язково була каналізація і ось такі «хамами» — так це називалося в Бахчисараї і Бахчисарайському районі. Хамам — це не лазня турецька з лежанками, а місце, де можна було помитися. Або «сув долаби», як на Південному березі говорили. Тобто душова кабінка, — каже засновник етнографічного будинку-музею Dervish evi Рустем Дервіш.

Ще однією цікавою особливістю сув долаби є спеціальний камінь — абдез таш. Він стоїть у центрі конструкції.

— Людина, стоячи на цьому підвищенні, милася. Тому що там само (у Корані — ред.) знову ми читаємо, що, якщо ти миєшся і стоїш у воді, то потім потрібно ноги окремо помити. І щоб цього не робити, ставили такі камені з підвищенням посередині, — пояснює Рустем Дервіш.

Дивно й те, що сотні років тому в Криму вже існувала каналізація.

— З собою приносили воду, але була спеціальна система відводу: або керамічні труби, або — як тут ми копали фундамент для нового будинку і знайшли — кам’яні жолоби, — каже Рустем Дервіш.

Джерело: Сrimean Тatars

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.