В Ісламському культурному центрі міста Київ в День Державного Прапора України, 23 серпня, відбувся фестиваль «East Fest» — акція, метою якої було консолідувати український народ.
Як повідомляв Іслам в Україні мусульмани України разом з усіма співгромадянами 23 серпня, в неділю, відзначили День Державного Прапора України.
ВАГО «Альраід», що об’єднує мусульманські спільноти, також долучилася до проведення
Гості фестивалю ознайомилися з роботами кримської художниці Міли Чізелдайн, про творчість якої Іслам в Україні вже розповідав читачеві; а відомий кримськотатарський кераміст Рустем Скібін, підготувавши виставку своїх творчих доробків, подарував гостям фестивалю можливість придбати собі не просто якийсь з його неповторних виробів, а піти додому зі шматочком справжного Криму, що наче випромінює енергетику півострова та вселяє надію на звільнення від окупанта…
А скільки спокус чекало на благодійному ярмарку! До уваги відвідувачів була й
І все ж головне — це екскурсія Ісламським культурним центром, спілкування гостей з доброзичливими та гостинними організаторами свята, можливість більше дізнатися про культуру, традиції та звичаї країн ісламського світу. До речі, охочим дарували ознайомчу літературу, що роз’яснює засади ісламського віровчення та розповідає про життя сучасних мусульман.
Своїми враженнями від фестивалю поділилися гості:
— Ви такі молодці, я навіть не знала, що серед мусульман є українці! — з захватом ділиться одна з відвідувачок. — Мені сподобалася лекція, яку провів пан Тарік — я дізналася багато цікавого про Іслам. А багато з того, що мені раніше доводилося чути про цю релігію, виявилось звичайними побрехеньками, як от, наприклад, про «жахливу долю поневолених мусульманок»!
Так, для гостей East Fest’у в програмі було передбачено й екскурсії центром, й відвідини мечеті, а Тарік Сархан, зав. культурологічним відділом громадської організації
— Виявляється, на Сході зовсім не в пошані жорстокість, як про те доводиться іноді чути. Що там казати — я дізналася, що до тварин мусульмани ставляться з неменшою повагою, ніж до людей, — вражено поділилася
— А я позбувся хибного уявлення про начебто заборону на музику і співи у мусульман! — додає її приятель.
— Тут все таке яскраве! І таке смачне! І я тепер красуня, — це вже враження однієї з наймолодших відвідувачок фесту, дівчинки років шести, що похизувалася перед кореспондентом щойно нанесеним на руки хною візерунком.
— Було цікаво почути про права жінки в Ісламі — вражена, що вони прописані не просто в світських законах, а є вимогою самої релігії… Ось тобі й бідолашні мусульманки, — сміється жіночка з онукою на руках.
— Я дізналася, як пов’язувати хіджаб — виявляється, мені це личить та й образу додає якоїсь таємничості, — посміхається молода дівчина, яка висловила сумнів, чи буде вона вдягатися щодня в таке вбрання, втім, додому вона так і пішла в образі східної красуні.
— Все чудово, але прохання до організаторів — зробіть наступного разу більшу концертну програму, цікаво було б почути та побачити зразки народної пісенної та танцювальної східної творчості! — зауважила інтелігентна бабуся досить похилого віку, втім, її літа не завадили їй придбати за наполяганням чоловіка оригінальну шийну прикрасу…
Точно підрахувати, скільки саме відвідувачів побувало в неділю на Дегтярівській,
Тим, хто з якихось причин пропустив це захоплююче дійство, не радимо сумувати: зі слів організаторів, віднині подібні фестивалі, що сприяють порозумінню та злагоді в суспільстві, будучи чи не найпростішим щепленням від ксенофобії та упередженості, планують робити регулярно.