Напередодні Дня Європи в Україні відкрито Міжнародний фестиваль традиційних культур «ЕтноСвіт» під гаслом «Відкрий інших — пізнай себе!». Перших відвідувачів та пресу вітали генеральний директор Національного
Петро Гончар, зокрема, наголосив, що повага та розвиток автентичного мистецтва та прагнення зберегти свою культурну спадщину є притаманними народам Європи і Україна, що є європейською державою й прагне стати членом євроспільноти, має плекати та шанобливо ставитися до народної творчості, відроджувати та розвивати фольклористику, знати своє коріння.
Як повідомлялось раніше, 200 майстрів з України та країн світу представляють ремесла та їх традиційні технології, відкриваючи таємниці створення справжніх мистецьких рукотворних шедеврів. Серед гостей фестивалю представники таких країн, як: Франція, Греція, Білорусь, Литва, Грузія, Узбекистан, Туреччина та інші.
Bilge ARI, одна з шести турецьких майстрів, що прибули на фестиваль з провінції Амасья, виготовляє ляльки з листя кукурудзи. Цією творчістю Більґе займається вже протягом двадцяти років і каже, що в них це давня традиція, такими ляльками матері колись забавляли своїх дітей, а тепер це ще один зразок турецької сувенірної продукції.
Майстер народної вишивки з Узбекістану Акмал Мухіддінов, що народився та виріс в сім’ї ремісників, вміння вишивати переймав у батьків. По закінченню університету у 2006 році Акмал вирішив продовжувати сімейну традицію і серйозно зайнявся традиційною ручною вишивкою — «каштачілік», яка є одним найдавніших видів мистецтва Узбекистану. Вишиває Акмал не сам, долучив до цього заняття всю свою сім’ю — дружину та доньку.
Щодо учасників з України — то їх дуже багато. Проект «Кобзарський Цех» поєднав Київський, Харківський кобзарські та Львівський
Одним з особливих учасників фестивалю є Школа народного малярства Василя Парахіна, який є засновником школи і народним майстром з низки прадавніх ремесел: плетіння з кореня сосни, соломи, різьблення по дереву та каменю, ткацтво, вишивка. У своїй студії Василь Парахін навчає дітей традиційним прийомам українського малярства. Проект організовано за підтримки Фонду збереження та розвитку української народної культури «Мальва».
На фестивалі ЕтноСвіт дитячий майданчик для дітей від 0 до 4 років радіє найменшим відвідувачам! Забави від Клубу свідомого батьківства «Пузлик» на дитячому майданчику в рамках фестивалю«ЕтноСвіт», ігрова зона (спільне з батьками коло за дитячими забавлянками, потішками, скоромовками та різноманітними пальчиковими вправами, ігри та хороводи для найменших і трішки старших, взаємодія з різноманітними природними та іншими матеріалами: засипання, пересипання, збирання й розкидання); зона творчості (малювання пальчиковими фарбами, аплікації з різних матеріалів, ліплення з соленого тіста, інші види творчості); зона спілкування (постійно діючі консультації, бесіди з батьками на тему дитячого розвитку: фізичного, емоційного, психологічного, інтелектуального).
На фестивалі «ЕтноСвіт»
Як вже зазначалося, Міжнародний фестиваль традиційних культур «ЕтноСвіт» проводиться вперше, але має намір стати щорічним форумом, який збиратиме у столиці України творчих особистостей з різних країн світу з метою взаємо пізнання, налагодження культурних зв’язків між державами та сприяти поширенню іміджу України у світі.
«Пізнаючи культури інших народів, ми глибше пізнаємо свою рідну культуру», — зазначила під чс