Кримський режисер та оператор Владлен Мельников, співробітник «Центру журналістських розслідувань», представив серію фотографій із зображенням Криму і кримських татар столітньої давнини, яким він за допомогою засобів колоризації надав колір.
В основі серії відомі чорно-білі зображення Криму, взяті з колекції Нізамі Ібраімова.
— Захопився колоризацією. Цікаво подивитися, як виглядав наш Кирим 100, 70, 50 років тому в кольорі. Якщо Нізамі Ібраімов не буде проти, буду брати фото з його колекції і представляти, як це виглядало в очах людини, а не чорно-білого фотоапарата… PS: Ні в якому разі не применшую принади чорно-білого фото, — написав він на своїй сторінці в Facebook.
Владлен Мельников висловив подяку Нізамі Ібраімову, фотографії з колекції якого надихнули його:
— Ну ніяк я не зміг пройти повз цього колоритного, чарівно-милого «Чібірекчі Нафе». Ніяк! Ну і, звичайно ж, величезне спасибі Нізамі Ібраїмову за фото, і Шевкету Сейдаметову за напуття в деяких тонкощах, — зазначив Мельников в публікації на Фейсбук.
Довідка:
Колоризація — різновид технології кольорового кінематографа або фотографії, в якій вихідне монохромне (частіше — чорно-біле) зображення перетворюється в кольорове. До появи цифрових технологій колоризація чорно-білих фотографій здійснювалася вручну. Паперові фотографії розфарбовувались аквареллю, олійними фарбами, кольоровими олівцями і пастеллю. Інструментами служили кісточка або розпилювач. Популярність розфарбовування припала на середину 19-середину 20 століття, аж поки фірмою Кодак було винайдено кольорову плівку «Кодахром». Сьогодні колоризація фотографій в цифровому вигляді здійснюється за допомогою графічних програм Adobe Photoshop, GIMP, Corel Photopaint та ін. Для стилізації або під час реставрації знімків.