Рішенням 9 конференції міністрів культури держав-членів Організації ісламської співпраці (ОІС) столицями ісламської культури 2020 року стали Бухара (Узбекистан), Каїр (Єгипет) і Бамако (Малі).
— Фактично Бухара вже кілька століть є столиця ісламської культури. Не дивно, що в мусульманському світі за нею міцно закріпилися епітети куббат уль-іслам і гумбазі іслам, що арабською та фарсі означає «купол Ісламу». Той факт, що Бухара визнана за столицю ісламської культури, знову підтверджує видатний внесок цього міста та його вчених у розвиток ісламської цивілізації, — зазначає викладач спеціальної кафедри з вивчення ісламської цивілізації ISESCO Ташкентського ісламського університету Азамджон Абдурахмонов.
Як нагадує прес-служба Управління мусульман Узбекистану, програма вшанування столиць ісламської культури, схвалена Ісламською організацією з питань освіти, науки та культури (ISESCO) 2001 року, передбачає щорічне обрання трьох столиць, що представляють три ісламських регіони: арабський світ, Африку й Азію.
Столиця ісламської культури має провести конференцію міністрів культури ісламських країн, що відбувається щодва роки. Протягом року в обраному місті провадять заходи й події, що презентують його культуру та ісламську спадщину.
У 2007 році ISESCO оголошувала столицю Узбекистану, Ташкент, однією з трьох столиць ісламської культури.
Довідка: Бухара́ (узб. Buxoro) — одне з найдавніших міст Центральної Азії, обласний центр у Республіці Узбекистан. Виникло в середині I тис. до н. е. Согдійською мовою — Нуміжкат. Вперше згадується в китайських літописах V століття. Вік Бухари — понад 2500 років. У Середньовіччі місто було великим центром ісламської теології та культури. І нині тут розташовані сотні добре збережених будівель — мечетей, медресе, базарів і караван-сараїв, — зведених у період від IX до XVII століття. Через Бухару лежав Великий шовковий шлях.