Справжня історія повинна бути незалежною, − Саід Ісмагілов

Муфтий Духовного управления мусульман Украины Саид Исмагилов принял участие в программе «Что происходит»
15.04.2016
Оцініть статтю: 
(372 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Муфтій Духовного управління мусульман України Саід Ісмагілов взяв участь у програмі «Що відбувається», яка вийшла в ефір «Чорноморської телерадіокомпанії» 12 квітня і була присвячена новій роботі відомого українського вченого Михайла Якубовича «Іслам в Україні: історія і сучасність».

В Одесі та Львові вже відбулися презентації монографії, які супроводжує дискусія про зміст книги. В ефірі програми ведуча запитала у Саіда Ісмагілова: як відреагували на видання фундаменталісти?

− Фундаменталістів в Україні немає. Наше мусульманське співтовариство, слава Богу, досить ліберальне та інтегроване в українську культуру. Поки жодних критичних зауважень не надходило. Михайло Якубович як досить досвідчений учений писав книгу з наукових позицій, зовсім не ангажовано − це приклад того, як повинні працювати вчені: не підтасовуючи факти, не підтягуючи їх під певну ідеологічну конструкцію. Справжня історія повинна бути незалежною, вона повинна описувати факти такими, якими вони були, − сказав муфтій.

За його словами, у цій роботі Михайлу Якубовичу «вдалося витримати науковість», бо книга «написана без перекосів в один чи інший бік».

− Можливо, це не сподобається консервативним мусульманам або певному колу вчених, які хочуть бачити всю історію України винятково з християнської точки зору, як транслюється багато століть. Фактично пропонується дещо альтернативна точка зору. Завжди ми не беремо до уваги Приазов’я, Причорномор’я і Крим, які весь час були трохи за межами уваги України, − заявив Саід Ісмагілов.

За словами шейха, книга заповнює цю прогалину. Саід Ісмагілов підкреслив, що не треба викидати ісламську цивілізацію з історії України, «тим більше, що це наше спільне культурне надбання».

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.