Цікава стара традиція часів Османської держави «аль-мусахераті» — будити тих, хто дотримується посту, на сухур барабанним боєм — збереглася у сучасній Туреччині.
У старі часи спеціально найняті правителем барабанщики ходили вулицями, стукаючи в спеціальний барабан (давул) і співаючи чотиривірші, в яких прославляли Рамадан. Бій барабанів пробуджував вірян, щоб вони могли поїсти перед постом протягом цілого дня. За звичаєм, першою з боєм барабану піднімалася господиня (мати сімейства) або кухар, щоб приготувати їжу на всю сім’ю, а потім вони будили для прийому їжі всіх інших домочадців. Після закінчення посту жителі винагороджували давулджі грошима за те, що вони справно будили їх весь місяць.
Ця традиція жива і сьогодні, і стати давулджі в Рамадан мріють навіть діти. Декілька років тому в селищі Даггюней, м. Бурса з’явився маленький барабанщик, який захоплює дорослих, повідомляв у 2012 році Ансар. Вірян не було кому будити на сухур, тому нелегку роботу взяв на себе Озан Балли:
— У нашому селі нема кому будити людей, тому я вирішив зайнятися цією справою, — зізнавався маленький Озан.
У турецькому місті Беулікдюзю навіть проводяться іспити з набору барабанщиків для Рамадану, повідомляв Ансар з посиланням на YeniSafak. На іспит прийшли 15 молодих людей, які забажали протягом усього Священного місяця будити вірян. Журі оцінювало ритм і гучність виконання. В результаті муніципалітет Беулікдюзю обрав 10 барабанщиків, які допомагали тим, хто поститься, прокидатися на досвітню трапезу.
А ось в Іраці давнє ремесло обхідників і барабанщиків, які будять мусульман на сухур (барабанщиків-мусахераті), майже вимерло на тлі жорстких заходів безпеки, що діють з 2003 р. Про це повідомляв ArabNews з посиланням на слова вірян, що шанують старовинну традицію.
— Мусахераті майже повністю зникли, — сказав один з них в інтерв’ю AFP, проходячи вулицями міста Самарра в 110 км на північ від Багдада. — Тепер нас залишилося лише декілька, та й вони працюють нерегулярно, не щодня.
Молодий мусульманин, одягнений у традиційний арабський одяг, йде вулицями свого району і голосно повідомляє вірянам про те, що пора вставати і снідати перед ранковою молитвою: «Сухур, сухур!».