26 червня в Києві в ЦСМ М17 відбулося приурочене до Дня кримськотатарського прапора відкриття виставки «Faces of Crimea» кримської художниці Міли Чізелдайн. У роботах та інсталяціях, представлених в експозиції, портрети тих лідерів кримськотатарського народу, які з часом стали його символами. Організаторами проекту виступили Центр сучасного мистецтва М17 та громадська ініціатива КримSOS.
Автори проекту — Міла Чізелдайн і Ельвіра Сарихаліл.
Як повідомляється, художниця Міла Чізелдайн, куратор проекту «Faces of Crimea», підготувала відповідь на питання: «Людину можна ідентифікувати за відбитками пальців, але як ідентифікувати народ?».
— Faces of Crimea — це насамперед люди. Люди, які стали своєрідним символом Криму, його долею, гіркою і тривожною. Роботи ведуть глядачів стежками кримськотатарського народу, вулицями Криму, його автентичною архітектурою — всім тим, за чим ми так нудьгуємо, — цитує художницю Крим SOS, — Для мене проект Faces of Crimea — це набагато більше, ніж виставка. Це моя доля, моє життя, моя пам’ять. Ми постаралися, щоб Ви відчули атмосферу події: і самі картини, і спів Ельвіри Сарихаліл допоможуть Вам згадати, зрозуміти, познайомитися з історією кримських татар в обличчях».
На вечорі звучала давня кримська і турецька музика. Мустафа Кизилделі, соліст турецької групи «Mavigiz», виконавець ашикскіх, найдавніших турецьких пісень, супроводжував спів мелодією на традиційному близькосхідному
Як розповіла нашому кореспонденту Міла Чізелдайн, вона представила на виставці картини та інсталяцію, в якій використані земля з Криму та інші незвичайні елементи, наприклад, старовинні чи не перекладені фрагменти Корану з покинутої мечеті
— Прийшли всі ті, кому було цікаво побачити ці роботи, у тому числі і портрети кримськотатарських діячів політики і культури, яких я зобразила на своїх полотнах, — розповіла художниця.
Гості заходу: Мустафа Джемілєв, Рефат Чубаров, посол Туреччини в Україні Йонет Джан Тезель, Віктор Пінчук, Тарас Березовець (FreeCrimea), Костянтин Кожум’яка (ArtHuss).