Арт-проект «Стежка» в Бердянську стане частиною акції «ВХІДнаСХІД»

«Море-музика-поезія-перформанси-інсталяції-фото-живопис — і вітер…».
«…Стежка» в’ється».
«Море-музика-поезія-перформанси-інсталяції-фото-живопис — і вітер…».
«Море-музика-поезія-перформанси-інсталяції-фото-живопис — і вітер…»
«Море-музика-поезія-перформанси-інсталяції-фото-живопис — і вітер…».
«Море-музика-поезія-перформанси-інсталяції-фото-живопис — і вітер…».
08.10.2015
Оцініть статтю: 
(404 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

«ВХІДнаСХІД» — це шість тижнів, наповнених концертами, виставами, лекціями виставками й новими знайомствами. Це культурний проект, який агенція АртПоле спільно з Бердянським художнім музеєм ім. Бродського здійснюватиме протягом жовтня-листопада. Адже Бердянськ, який традиційно сприймається як місто-курорт, знаходиться неподалік бойових дій, тому потребує культурних контактів заради пом’якшення атмосфери, розуміння й визначення.

Повідомляється, що й проект «Крим-Україна-Стежка» в Бердянську стане складовою частиною культурної акції «АРТПОЛЕ: ВХІДнаСХІД». Нагадаємо, що в Україні масштабний арт-проект «Стежка» стартував навесні, протягом літа та осені українські та польські художники заходилися прикрашати міські об’єкти — стіни будівель, зупинки, велосипедні доріжки, трамваї і автобуси — муралами, орнаментами у кримськотатарському стилі (про це повідомляв Іслам в Україні).

10 жовтня в Бердянську присвячений Криму мурал створюватиме київський художник Андрій Гуренко.

Співорганізатор акції — агенція АртПоле зазначає в соцмережі Фейсбук, що перша частина проекту «ВХІДнаСХІД» відбулася в серпні й була орієнтована на глибший аналіз традиційного мистецтва Приазов’я. Дослідження триватиме й зараз, адже цей регіон має неймовірне етнічне різноманіття: болгари і німці, греки і роми, караїми, росіяни, поляки, українці.

— Для міста настав новий історичний момент, адже Бердянськ знову є важливим центром для переселенців, — йдеться в публікації, — Час вивчати й створювати свою історію разом.

Програма розпочалася 6 жовтня проектом львівських музикантів Уляни Горбачевської та Володимира Бедзвіна «СТЕП». Він являє собою поєднання канонічних архаїчних пісень, давніх та авторських текстів з імпровізаційним потоком.

— Ця музика — наше відчуття пейзажу та прихованого містичного змісту Дикого Поля. Степ завжди манив, лякав, обдаровував, забирав, породжував… Архетипний образ випаленого древа на краю горизонту, яке наперекір всьому цвіте. Як сильно цей образ торкається серця сьогодні, — пояснює Уляна, автор ідеї проекту. — Це зустріч східного і західного вітрів, це — Край краю, одвічне протистояння світів, одвічна боротьба воїна-захисника. Козацькі пісні, дівочі закликання, щебет птахів, вдовині плачі, дитячий сміх…

Організатори повідомляють, що по вівторках в Музеї проходитимуть експериментальні музичні, поетичні та візуальні проекти, в яких візьмуть участь митці з усієї України, а також з Білорусі та Туреччини: Любов Якимчук, Марк Токар, Ольга Михайлюк, Олексій Ворсоба, Мустафа Кізілделі, Сервер Шерфедінов, Рустем Асанов, Мирослав Вайда, Віталій Кохан й інші.

Ініціатори акції та запрошені митці сподіваються, що, окрім запланованих подій, у Бердянську виникнуть і нові ідеї.

Завершить «АРТПОЛЕ: ВХІДнаСХІД» культурна подія — відкриття 10 листопада фотовиставки, присвяченої Бердянську. Вона складатиметься з робіт фотографів, які протягом жовтня в рамках своєрідної творчої резиденції відвідають місто: Олена Ястребова (Торез), Олександр Пролетарський (Одеса) та Сергій Кравченко (Мінськ).

Ініціатори проекту поетично висловилися щодо його змісту: «Море-музика-поезія-перформанси-інсталяції-фото-живопис — і вітер…».

Культурний проект «АРТПОЛЕ: ВХІДнаСХІД» у 2015 році проводиться в рамках проекту Українська ініціатива зміцнення громадської довіри (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.