У Стамбулі відкрилася виставка робіт українських художників

©️Укрінформ: Учасники унікального мистецького проєкту «Istanbul Artist Residency»
©️Укрінформ: Учасники унікального мистецького проєкту «Istanbul Artist Residency»
21.10.2020
Оцініть статтю: 
(81 оцінка)
editor
Зображення користувача editor.

У Стамбулі ввечері 15 жовтня 2020 року завдяки сприянню Стамбульського фонду культури та мистецтв (Istanbul Kültür Sanat Vakfı) у відомому стамбульському районі Акаретлер у Бешикташі відкрилася виставка робіт українських художників-учасників унікального мистецького проєкту Istanbul Artist Residency, засновницею і реалізаторкою якого є українська мисткиня Поліна Сьомочкіна.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Туреччині.

««Istanbul Artist Residency» — це простір для колективної творчості художників і співпраці кураторів. Сама ідея такої резиденції — не нова, вони існують у світі та Україні також. Але саме в Стамбулі такого не було. Ідея резиденції — робота художників разом, в одному приміщенні, вихід за звичні рамки, обмін досвідом і, що дуже важливо, — представлення художника і його роботи», — розповіла Укрінформу Сьомочкіна.

За її словами, окрім простору творчості для художників, у рамках «Istanbul Artist Residency» створено місце для співпраці кураторів мистецьких заходів. Нині в резиденції працює куратор з України Катерина Гай з ST•H Gallery і гостьовий куратор, випускниця інституту мистецтв Sotheby’s Олена Граб.

Кожен учасник «Istanbul Artist Residency 2020» працював під певною концепцією.

Загальна ж концепція виставки — колективна пам’ять. На неї надихнула творчість Дениса Струка, зокрема його робота «Палімпсести».

«Це старовинне письмо, яке було згодом переписане, але нижня частина — збережена. Колективна пам’ять про це: як би ми не переписували своє життя, думки, ставлення, все одно основа, пам’ять, досвід залишаються. Саме місто Стамбул — це яскравий приклад цього», — пояснила пані Сьомочкіна.

Торік на «Istanbul Artist Residency» були представлені лише українські художники.

Цього року участь беруть 5 українських митців, зокрема Денис Струк, Сергій Савченко, Поліна Щербина, Юрій Коваль, Ніна Мірашкіна і по одному художникові від Туреччини, Іспанії, Греції і ПАР.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.