Німецький ісламознавець отримав Премію миру книготорговців

Навід Кермані отримав Премію миру німецьких книготорговців
Під час вручення Премії миру німецьких книготорговців Навіду Кермані
21.10.2015
Оцініть статтю: 
(425 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Експерт з Ісламу, сходознавець та есеїст, німецький письменник іранського походження Навід Кермані отримав Премію миру німецьких книготорговців (Der Friedenspreis des Deutschen Buchhandels).

Як повідомляє Deutsche Welle, вручення премії, грошовий еквівалент якої становить 25 тисяч євро, пройшло в рамках Франкфуртського книжкового ярмарку.

47-річний письменник, син вихідців з Ірану, виступає за відкрите європейське співтовариство, яке також захищає права біженців, − йдеться в заяві, що поширила прес-служба засновників премії.

− Кермані − один з найважливіших голосів німецького суспільства, − підкреслюється в документі.

На церемонії нагородження голова Асоціації німецьких книготорговців Гайнріх Рітмюллер назвав лауреата «освіченим громадянином», який «з літератури і своєї релігійності черпає силу і знання», що «необхідні всім у світі, який схоже, виходить з-під контролю».

Навід Кермані, що народився в німецькому місті Зіґені, пише романи, наукові праці та репортажі з кризових регіонів на Близькому Сході. У 1994 році він заснував в Ісфахані, рідному місті своїх батьків, перший міжнародний культурний центр, який був вимушений закрити через напруженість в німецько-іранських взаєминах у 1997-му. З 2000 по 2003 рр. Кермані в якості наукового співробітника Берлінського інституту перспективних досліджень створив «Робочу групу сучасності та ісламу». Він також ініціював ряд міжнародних науково-дослідних проектів з іудаїзму та Ісламу, працює в галузі сходознавства в університеті Бонна.

Кермані є автором багатьох книжок, присвячених релігієзнавству, зокрема Ісламу та міжрелігійному діалогу, серед яких «Бог прекрасний: достовірний досвід Корану», «Страж Божий: Аттар, Іов та метафізичний бунт» (англійською мовою). Також співпрацює з багатьма друкованими виданнями, для яких пише репортажі та аналітичні матеріали стосовно подій в «гарячих точках».

У книзі «Здивування невіри. Про християнство», що вийшла в серпні 2015 року, він аналізує християнську релігію і мистецтво з мусульманської точки зору.

Довідка:

Премія миру в розмірі 25 000 євро присуджується Асоціацією німецьких видавців та книготорговців з 1950 року. Її заснували з тим, аби вивести Німеччину з післявоєнної культурної ізоляції і допомогти відродженню гуманістичних цінностей у суспільстві. З тих пір премія отримала міжнародне визнання.

В якості лауреатів відбираються особи, «які здійснили внесок у розвиток ідеалів миру, гуманізму і розуміння між народами за допомогою унікальних видів діяльності, особливо в галузі літератури, науки та мистецтва».

Лауреатами цієї премії свого часу стали Чінуа Ачебе. Маріо Варгас Льйоса, Макс Фріш, Лев Копелєв, Ляо Іу, Орхан Памук, Сьюзен Зонтаг, Юрген Хабермас, Амос Оз, Вацлав Гавел, Астрід Ліндгрен та інші видатні письменники та громадські діячі.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.