Дії терористів − удар по мусульманам, − муфтій

Дії терористів − удар по мусульманам, − муфтій
Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов і координатор капеланів Української Греко-Католицької Церкви отець Любомир Яворський
01.01.2016
Оцініть статтю: 
(528 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

«… Мусульмани повинні захищати тих людей, на яких нападають,
навіть ціною власного життя, тому що тільки так
ми зможемо перемогти тероризм всередині нашої релігії…»

Як уже повідомляв „Іслам в Україні“, муфтій Духовного управління мусульман України „Умма“ Саід Ісмагілов взяв участь у підсумковій телепередачі Чорноморської ТРК „Єдина країна! Единая страна!“.

Згадуючи рік, що минає, під час програми говорили про теракти у Франції, про так званих „ісламських“ терористів, міграційну кризу і ставлення до біженців з Близького Сходу в Європі, про те, як люди гинули у морі, прагнучи знайти прихисток від жахів війни в мирній Європі… Торкнулися у зв’язку з цим і питання майбутнього Європи в контексті міграційних процесів.

− Справа в тому, що удар терористів у Європі завдано не просто по французьким цінностям − він був глобальним. Це удар по християнсько−мусульманським взаєминам, по стосункам між Європою і мусульманським світом, − акцентував увагу Саід-хазрат. − Справді, коли скоюються якісь жахливі злочини, і злочинці прикриваються конфесією, релігією, то, безсумнівно, на побутовому рівні це спричиняє відповідну реакцію у вигляді неприязні, неприйняття, ненависті стосовно носіїв тієї релігії, яку сповідує злочинець. Тому від цього удару постраждали не тільки французи та європейські цінності, а в першу чергу мусульмани, тому що тепер на них дивляться як на якихось потенційно небезпечних людей. Страждає ім’я світової релігії, яка має більше мільярда послідовників у світі, величезну історію, свою чудову цивілізацію, через злочинців, які прикриваються релігією для досягнення своїх політичних цілей, страждає імідж Ісламу.

Також шейх Саід нагадав, що в більшості випадків окремі екстремісти або організації, які брали на себе відповідальність за теракти, не заявляли про якісь релігійні цілі:

− Жодних релігійних цілей або вимог екстремісти не висували − нехай вони навіть і прикривалися релігією під час нападу на „Шарлі Ебдо“ за якісь образи. Насправді мусульманський світ навіть і не знав, що є такий журнал, який щось там намалював − тільки після цього злочину (дізнався про публікації шаржів − ред.). Удар терористів був направлений на благополуччя в Європі, на те, щоб створити кризу, щоб європейці почали негативно ставитися не просто до мусульман, але і до мігрантів, які змушені тікати з країн, охоплених війною. Ми постаралися в Україні оперативно провести круглий стіл, на якому обговорили всі ці проблеми, шукали порозуміння, щоб у нас в країні, не дай Бог, ніколи не сталося чого-небудь подібного.

Шейх Саід вважає, що протиставити радикальним настроям, екстремізму і тероризму можна тільки загальнолюдські цінності, любов і мудрість:

− Цей світовий тероризм створює конфлікти і величезні прірви між людьми. І людська любов один до одного, людська мудрість повинна не дозволити людям, по-перше, злякатися (бо тероризм завжди націлений на те, щоб посіяти страх, терор − це залякування), а, по-друге, не дати людям посваритися між собою. Потрібно, щоб люди завжди залишалися людьми і не починали переслідувати один одного за національною або релігійною ознакою.

Муфтій розповів про недавню історію, коли в Кенії терористи (швидше за все, які належать до угруповання Аш−Шабаб» і так само, як і представники ІДІЛу, показово страчують людей перед відеокамерами для залякування) захопили автобус, і пасажири-мусульмани захистили християн від них. І це, на думку шейха, чудовий приклад людяності справжніх послідовників Ісламу:

− Ми, мусульмани, тероризм, який прикривається Ісламом, повинні перемогти всередині своєї конфесії. Тому що неможливо ззовні подолати проблему, що лежить всередині нас. Ми самі повинні це видавити з себе. Цей приклад мене дуже надихнув, бо мусульмани (у цьому випадку − мусульмани Африки) самі зрозуміли, що тільки вони можуть подолати це. Віряни повинні від імені Бога захищати інших людей, чесне ім’я своєї релігії. Мусульмани повинні захищати тих людей, на яких нападають, навіть, можливо, ціною свого життя, тому що тільки так ми зможемо перемогти тероризм всередині нашої релігії.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.