«На війні лікар це також боєць» — Саід Ісмагілов

«На війні лікар це також боєць» —  Саід Ісмагілов
парамедик Саід Ісмагілов
«На війні лікар це також боєць» —  Саід Ісмагілов
парамедик Саід Ісмагілов
«На війні лікар це також боєць» —  Саід Ісмагілов
«На війні лікар це також боєць» —  Саід Ісмагілов
31.05.2023
Оцініть статтю: 
(68 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Колишній муфтій Духовного управління мусульман України «Умма», а нині парамедик Саід Ісмагілов став героєм проєкту «Український Свідок» українськомовного журналу «Український тиждень»

Головна мета проєкту — документування подій війни.

Військовий у розмові поділився, як емпатія може завадити в роботі парамедика, що в Корані сказано про вояків та війну. Розмовляли і про особистий досвід служби та ставлення мусульман до смерті.  

На початку інтерв'ю Саід розповів, як на початку широкомасштабного вторгнення РФ знайомі запропонували йому долучитися до евакуації поранених цивільних і військових з Ірпеня:

— З березня 2022 року я почав працювати на евакуації та продовжую займатися цим і понині. Я вважаю, що Бог обрав мене рятувати життя людей. Коли я був муфтієм, то намагався рятувати духовне майбутнє людей. Тут доводиться працювати на дещо іншому рівні, хоча й на духовному теж.

За словами Саіда Ісмагілова, робота парамедика в реанімобілі може бути емоційно важкою, а якщо людина ще й емпатична, то за якийсь час сама стане пораненою: 

— Ця робота не для тих, хто надто сильно переймається та стресує. Ти маєш ставитись до пораненого, як до своєї роботи. Якщо я буду емпатичним, то мої нерви закінчаться за кілька днів. Якщо ти не можеш бачити поранених, то ця робота не для тебе, — пояснює він. — Так, траплялося таке, що в мене вся машина була у крові. Але буває по-різному, все залежить від ділянки фронту та щільности бойових дій.

Парамедик пояснив, чому в його реанімобілі завжди супроводжує синьо-жовтий прапорець зі словами шагади:

— З цими словами кожен мусульманин має розпрощатися з цим світом. Тому й на шевронах на наших написано це. Це те, з чого починається віра. Для нас, мусульман, це найважливіші й найдорожчі слова в житті. 

Шейх Саід зауважив, що в ісламі не існує заборони бути воїном, тримати в руках зброю та захищати:

— Люди, які про це не знають — вони екстраполюють християнські погляди на іслам. Тому тут доводиться розповідати людям: якщо у християн це заборонено, то у нас, мусульман, не заборонено. Якщо потрібно бути воїном — я маю захищати.

Саід Ісмагілов родом з Донецька, але вже не планує повертатися туди. Каже, що всі, хто робив Донецьк прекрасним містом, або виїхали, або загинули:

— Це не те місто, яке я знав. Натомість я планую робити все, що можу, для деокупації — не тільки Донбасу, а й Криму, і решти окупованих Росією українських територій. Звісно, я хочу приїхати в Донецьк на могилу своїх прабатьків, у ті мечеті, де я молився. Просто прийти та усвідомити, що моя Батьківщина звільнена, а жити я там не планую.

Жартома Саід розповідає, що його з побратимом Камілем екіпаж називають «безглуздя і відвага»:

— Бо якщо якась дупа, в яку ніхто не хоче їхати, — ми їдемо. Ні, ну буває, що люди бояться поїхати в якусь точку, а ми кажемо: «Та запросто!» Тому нас так і прозвали. Ну, а я побачив шеврон «безглуздя і відвага» й купив. Тут без жартів не можна. Ви розумієте, на війні якщо не будеш жартувати, збожеволієш. 

Повний випуск проєкту «Український Свідок» за участи Саіда Ісмагілов доступний за посиланням.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.