«Будь-яке визнання Криму російським неприпустиме» — Меджліс

«Будь-яке визнання Криму російським неприпустиме» — Меджліс
«Будь-яке визнання Криму російським неприпустиме» — Меджліс
28.04.2025
Оцініть статтю: 
(0 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Меджліс кримськотатарського народу зробив офіційну заяву, засудивши будь-які спроби легітимізації російської окупації Автономної Республіки Крим та Севастополя*. 

Про це 24 квітня повідомив голова Меджлісу Рефат Чубаров.

Документ наголошує, що анексія Криму у 2014 році Російською Федерацією — це грубе порушення норм міжнародного права, зокрема Статуту ООН, Гельсінського заключного акту та численних резолюцій Генеральної Асамблеї ООН:

«Визнання незаконної анексії, так само як і мовчазна згода з її наслідками, є співучастю у міжнародному злочині. Будь-які заяви або дії, спрямовані на підтримку окупаційного режиму, є грубим порушенням суверенітету України та прямою загрозою основам міжнародної безпеки».

Рефат Чубаров підкреслив, що Крим — невіддільна частина суверенної України в межах її міжнародно визнаних кордонів:

«Будь-які спроби визнання тимчасово окупованої території Кримського півострова як російської означатиме грубе порушення Статуту ООН, Гельсінського Заключного акту, Декларації ООН про права корінних народів, численних резолюцій Генеральної Асамблеї ООН та інших основоположних норм міжнародного права. Також це буде зневагою та ігноруванням невід’ємних прав кримськотатарського народу, зокрема права на самовизначення та участи в усіх процесах ухвалення рішень, виправданням усіх злочинів, скоєних Російською імперією, запереченням акту геноциду кримськотатарського народу, скоєного радянським режимом у 1944 році».

Кримськотатарський народ, що багато століть був і є корінним народом Криму, зазнає репресій окупаційної влади. Після початку російської окупації сотні кримських татар були незаконно затримані, піддані катуванням, обшукам та політичним переслідуванням. Заборонено діяльність Меджлісу кримськотатарського народу — його у 2016 році Верховний суд РФ визнав «екстремістською організацією», і це ще один проявом дискримінації за національною ознакою.

У своїй заяві Меджліс закликає міжнародну спільноту:

  • твердо дотримуватися політики невизнання російської окупації Криму;
  • посилити тиск на Російську Федерацію з метою припинення репресій проти кримських татар та інших громадян України на тимчасово окупованій території;
  • підтримувати всі міжнародні ініціативи, спрямовані на деокупацію Криму, зокрема роботу Кримської платформи.

 

«Ми закликаємо міжнародні організації, уряди країн, світових лідерів не піддаватися спробам легітимізувати злочинну анексію. Ми переконані, що Крим буде звільнено, а права кримськотатарського народу та всіх громадян України будуть повністю відновлені», — сказано у зверненні.

Меджліс також нагадав, що будь-які «референдуми» чи «вибори», організовані окупаційною владою у Криму, не мають жодної юридичної сили й не визнаються міжнародною спільнотою.

Крим був, є й буде український. Право на територіальну цілісність України невіднятне й підтверджене численними міжнародними актами та угодами.

Меджліс кримськотатарського народу висловив упевненість, що спільними зусиллями України, міжнародних партнерів і кримськотатарського народу вдасться досягти головної мети: повернення Криму під суверенітет України, відновлення прав людини та гарантування миру і справедливости на півострові.

* 23 квітня Дональд Трамп звинуватив Володимира Зеленського в тому, що він «шкодить переговорам з Росією» через відмову визнання окупації Криму.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.