Саід Ісмагілов: «Україна демонструє світові високий рівень культурної та релігійної національної свідомості»

Саід Ісмагілов: «Україна демонструє світові високий рівень культурної та релігійної національної свідомості»
Колишній муфтій Саід Ісмагілов
17.04.2024
Оцініть статтю: 
(44 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Колишній муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов в інтерв'ю радіостанції Армія FМ розповів про те, як служать мусульмани в українських збройних силах.

— В Україні лише 0,2 % мусульман, а у війську їх аж 2%. Україна демонструє світові надзвичайно високий рівень культурної і релігійної національної свідомости, — зауважив він. — І офіцери, й побратими з повагою ставляться до релігійних потреб своїх колег. Є підрозділи, де готують їжу для військових, враховуючи потреби мусульман, але частіше мусульмани самі дбають за свою їжу, щоб вона відповідала ісламським нормам. І якщо в них є можливість, дотримуються мусульманського посту під час місяця Рамадан. <…>

Іслам досить гнучка релігія та дозволяє певні полегшення для вірян, які перебувають у важких або незручних умовах.  Та я знаю багатьох мусульман, для яких це вже третій Рамадан, якого вони дотримуються, попри те, що виконують бойові завдання.

Після початку війни Саід Ісмагілов добровільно вирушив до зони бойових дій, виконуючи обов’язки парамедика. Його завданням була, зокрема, евакуація поранених із поля бою.

— Я зараз виконую обов’язки командира взводу управління одного з батальйонів, який захищає небо України. Тобто служу в ППО.  У мої обов'язки входить керувати нашими засобами ППО та нашими бійцями.  Дотримання посту у священний місяць Рамадан жодним чином не заважає мені якісно виконувати завдання. Наприклад, нещодавно наша військова частина під час масованої атаки «шахедів» збила чотири БПЛА.

На думку Саіда Ісмагілова, велику роль у зміцненні морального духу воїнів-мусульман відіграють капелани, що в розмовах з українськими солдатами намагаються зруйнувати російські пропагандистські наративи, спрямовані на зниження боєздатности ЗСУ.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.