Крим поза бортом, або рік втрачених можливостей для української освіти

Член правління Кримського центру ділового та культурного співробітництва «Український Дім» Андрій Щекун
13.01.2016
Оцініть статтю: 
(615 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

11 січня в інформагентстві УНІАН відбулася прес-конференція на тему: «Крим 2015: рік втрачених можливостей», під час якої представники правозахисних та громадських організацій спробували підвести підсумки державної політики України щодо Криму.

Член правління Кримського центру ділового та культурного співробітництва «Український Дім» Андрій Щекун заявив, що українська держава не побачила, як в Криму були знищені українські вищі навчальні заклади, 7 шкіл та близько 500 класів з українською мовою навчання, а також певна кількість культурних та освітніх проектів, що реалізовувалися на півострові.

− Натомість держава, Міністерство освіти і науки України не змогли реалізувати хоча б один з аспектів, які пропонувала громадськість в екзилі. Сьогодні на материковій Україні не відновлено жодного вищого навчального закладу з півострова, як це відбулося з Донбасом. Крим сьогодні, як кажуть, поза бортом. Нашою вимогою було відновити хоча б Таврійський національний університет в місті Херсоні. На жаль, до нас не дослухались, і держава фактично саботує цей процес і надалі, − розповів Андрій Щекун.

За словами громадського діяча, другим питанням в сфері освіти, яке постійно підіймає громадськість, є запровадження дистанційної освіти та онлайн-навчання, метою якого є максимальне охоплення українською освітою дітей з окупованих територій. Андрій Щекун додав, що держава ніби то передбачила в бюджеті на 2016 рік 10 млн грн на запровадження дистанційного навчання, але під час спільного заходу з Міносвіти напередодні нового року чиновники попередили, що цю статтю витрат можуть й не затвердити. Отже, на сьогодні громадськість не має чіткої відповіді, чи затверджені ці кошти.

− Нам не вдалося добитися прийняття змін до чотирьох законів України про вищу освіту, охорону дитинства, соціальний захист щодо дітей внутрішньо переміщених осіб, які б мали право навчатися на пільговій основі у вищих навчальних закладах, − додав Андрій Щекун.

І хоча в Україні є законодавство, яке гарантує пільгову вищу освіту дітям внутрішньо переміщених осіб, цей механізм ще не працює на практиці. Громадський діяч підкреслив, що питання, пов’язані з освітньою політикою щодо Криму, треба виносити на рівень Кабміну, Адміністрації Президента та Верховної Ради і приймати в цьому році кардинальні рішення.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.