Епоха османського султана Сулеймана Пишного була пронизана завоюваннями, походами, блиском двору нової світової імперії. У цей час Стамбул перетворився у нову столицю ісламського світу. А ще цей період був відзначений цілою плеядою видатних державних діячів, серед яких виділялися своїм розумом і талантами вихідці з України.
У кінці XV століття відносини між Кримським ханством і польською державою різко погіршилися. Воєнні кампанії слідували одна за одною. Звичайною практикою були захоплення полонених з метою подальшого продажу або отримання викупу.
У 1498 році татарська армія захопила замок Поморяни (знаходиться у нинішньому Золочівському районі Львівської області), який належав старовинному українському шляхетському роду Кердей. Його власник Сигізмунд Кердей загинув у бою. Батьком Сигізмунда був подільський воєвода Грицько Кердей. У
Після взяття замку Поморяни серед інших полонених до рук татар потрапив
Опинившись при дворі султана Сулеймана, Саід зміг зробити блискучу дипломатичну кар’єру. Знання польської мови дозволило йому стати провідним фахівцем у польському напрямі османської дипломатії. Тільки протягом 1531−1532 рр. Саід тричі їздив до двору польського короля у Краків, виконуючи секретні доручення
У Польщі він налагодив контакти при дворі, зумівши увійти в довіру до самого короля. Справа дійшла до того, що турецький посланець навіть спробував повернути собі Поморянський замок, яким в той час володіли родичі його матері. Король дав добро, але справа не злагодилась. За свою вірну службу султан нагородив Саіда титулом бея, маєтком і зробив спадковим сипахом (особливий рід служивого дворянства Османської імперії).
Сучасником
Дипломатична кар’єра Ібрагіма розвивалася стрімко. За особливі заслуги він був призначений послом до Франції. Згодом
Будучи послом в європейських столицях,
Достовірно відомо, що
З іншими матеріалами з серії «Історія Ісламу в Україні» можна ознайомитися за посиланням.
Олександр Степанченко спеціально для «Іслам в Україні»